Connect with us
Велике Нідерландське падіння. День перший. Вечірня Сесія. Будапешт 2023

Спорт

Велике Нідерландське падіння. День перший. Вечірня Сесія. Будапешт 2023

Вечірня сесія першого дня Чемпіонату Світу стартувала одразу після невеличної Церемонії Відкриття з місцевими артистами і перформансами, які я, якщо чесно, пропустив. Передивитися всі флеш-інтерв’ю з ранкової сесії, а також знайти їдальню для преси, з картоплею фрі по 145 гривень мені здалося важливішим завданням.

Але самі змагання відкривалися, як в принципі завжди на Чемпіонатах Світу – суперзірковим забігом на 1500 метрів у чоловіків. Головний фаворит, Якоб Ігнебрігтсен дуже спокійно вийшов до півфіналу і відправився в мікс-зону, де він сто відсотків буде сердитися на організаторів, які досі не одобрили акредитацію на Мундіаль для батька норвежця… Вдруге за день згадую нові прпавила відбору на стаєрських дистанціях. Ніяких доборів за часом, топ-6 з кожного забігу йде далі, всі інші – закінчують змагатися. І у другому забігу на 1500 метрів організатори отримали все, що хотіли від цього правила. 11 бігунів в одній секунді, фотофініш в стилі велоспорту, прекрасна новинка!

Ще в цей вечір бігали семиборки, також пройшла кваліфікація у метанні диску, і у чоловічому потрійному стрибку, перед якою стало відомо, що цей Чемпіонат Світу втратив ще одну суперзірку. Чинний Олімпійський чемпіон і Чемпіон Світу, португалець, Педро Пішардо через постійні болі у спині вирішив не стартувати у Будапешті, тому битва за титул буде хоч і без роздинки, але дуже цікавою. Але це уже завтра. Сьогодні ж про інше.

Сьогодні був Краузер, і його перформанс у секторі для штовхання ядра. Американець у першій же спробі показав 22.63 і на цьому здавалось би закрив усі питання. Але спочатку феноменальну третю спробу виконав Леонардо Фабрі з Італії, який побив власний рекорд і штовхнув ядро на 22.34, потім відмітку у 22 метри покорили також Джо Ковач та Том Волш з Нової Зеландії, але посунути світового рекордсмена їм не вдалося. А тоді Раян зробив те, що він вміє найкраще, вийшов у сектор на свою останню спробу, уже в статусі Чемпіона Світу 2023 року і під акомпанемент оплесків стадіону встановив другий найкращий результат в історії – 23.51, лише на 5 сантиметрів гірше його ж світового рекорда.

Але крім Краузера, сьогодні була драма, неймовірна драма імені двох найвідоміших нідерландок у легкій атлетиці.

У фінальному забігу на 10000 метрів у жінок, Сіффан Хассан виходила з метою таки зробити те, що не вдалося їй у Токіо. Виграти три золота, на 10000, 5000 та 1500 метрів, і у цьому списку 10000 здавалися на папері найпростішим завданням, хоча і бігти потрібно було проти трьох дуже сильних ефіопок. Хассан бігла, у свому стилі, замикаючи групу лідерок, 9600 метрів, але на останні 400 метрів вона вибігла у такому ритмі, ніби це перше коло, а не останнє для неї. На відмітці 9700 Хассан була вже четвертою, на 9800 другою, на 9990 першою, а далі… вона впала, і підвестися швидко не змогла. До перемоги їй не вистачало буквально п’яти метрів. Перемогла Гудаф Тсегай, другою стала Летесенбет Гіді, а бронзою закрила подіум для Ефіопії – Ейгеєху Тає. Сіффан дойшла до фінішу одинадцятою.

Велике Нідерландське падіння. День перший. Вечірня Сесія. Будапешт 2023
Sifan Hassan, Saturday, Aug. 19, 2023. (AP Photo/Petr David Josek)

В цей момент здавалося, що кращим перший день Чемпіонату бути не може в принципі. Драматичних моментів ми побачили на тиждень вперед, і залишилося просто поспостерігати за битвою збірних США, Британії та Нідерландів за медалі у змішаній естафеті 4 по 400 метрів.

В ранковій сесії усі три збірні бігли у трохи слабших складах, а на фінал зібрали максимально насичені естафети, але фаворитами були звичайно нідерландці. Боневасія, Клавер і особливо Фемке Бол на останньому етапі – це команда, з якою важко змагатися. І так воно і було, за 400 метрів до фінішу, за 300, за 200, за 100 метрів, а потім ноги Фемке понесли її швидше, ніж вона сама на це розраховувала і друга нідерландка за 5 метрів до фінішу впала. Естафетна паличка вилетіли з руки Фемке і покотилася кудись за фінішну лінію… Фінішувати без цього елемента спорядження у легкій атлетиці, на жаль, заборонено… Нідерланди не просто без золота і світового рекорду, а без медалі взагалі… Виграли американці, з новим світовим рекордом у змішаній естафеті, другою фінішувала естафета Великобританії, а третіми сенсаційно стали чехи.

Велике Нідерландське падіння. День перший. Вечірня Сесія. Будапешт 2023

Перший день за нами. Завтра в Угорщині національне свято, тому вечірня програма закінчиться близько 19:15 за місцевим часом фіналом на 100 метрів у чоловіків. Окрім цього – фінал у метанні молота з Михайлом Коханом, 10000 метрів у чоловіків, довжина у жінок, фінал семиборства і ходьба на 20 км у жінок. Рано вранці. Про це завтра і поговоримо!

Віталій Волочай, ексклюзивно для Sporthub.Media з Будапешту

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Як Рим на кілька годин став українським Як Рим на кілька годин став українським

Як Рим на кілька годин став українським

Спорт

NBA Finals-2024. Game 2 NBA Finals-2024. Game 2

NBA Finals-2024. Game 2

Спорт

Італійський десерт в спекотному Римі Італійський десерт в спекотному Римі

Італійський десерт в спекотному Римі

Спорт

Емоційний старт Чемпіонату Європи з легкої атлетики: Україна здобула першу медаль Емоційний старт Чемпіонату Європи з легкої атлетики: Україна здобула першу медаль

Емоційний старт Чемпіонату Європи з легкої атлетики: Україна здобула першу медаль

Спорт

Connect
Newsletter Signup