Connect with us
Україна на Чемпіонатах Світу з Легкої Атлетики

Спорт

Україна на Чемпіонатах Світу з Легкої Атлетики

by Inna Volochai

За історію виступів на Чемпіонатах Світу з легкої атлетики (1993-2019) представники незалежної України вибороли 11 золотих нагород, 13 срібних і 15 бронзових. 

На першому ЧС для окремої національної команди у Штутгарті 1993 року українські спортсмени здобули золото у стрибках з жердиною Сергія Бубки, срібло у стрибках в довжину Лариси Бережної і дві бронзи Віталія Кириленко у стрибках у довжину і Олександра Багача у штовханні ядра (яке нашому спортсмену вручили після того, як американець Майк Сталчі здав позитивний допіг-тест).

Другий для нас ЧС у Гетеборгу 1995 року був дещо менш результативним, що стосується срібних і бронзових нагород, а всі три медалі були завойовані стрибунами: своє чемпіонство підтвердив Сергій Бубка у стрибках з жердиною, світова рекордсменка Інеса Кравець (15.50) була кращою у потрійному стрибку, а Інга Бабакова почала своє подальше медальне сходження на мундіалях з третього результату в стрибках у висоту.

Найбільш успішною була світова першість 1997 року в Афінах: 2 золота, 4 срібла і 1 бронза. Що дозволило піднятись нашій країні на 5 місце у загальному медальному заліку. 

Своє останнє золото з шести на ЧС, починаючи ще з виступів за Радянський Союз з 1983 року (з них три у складі збірної незалежної України на трьох ЧС поспіль 93-95-97) завоював Сергій Бубка, 35-разовий світовий рекордсмен у стрибках у висоту з жердиною (результат якого на відкритому повітрі 6.14 був побитий лише через 26 років також атлетом у жовто-синій формі Армандом Дюплантісом). І ця переможна серія – ще одне рекордне досягнення світових першостей, коли спортсмен зібрав добірку з виключно найвищих нагород на всіх змаганнях, де брав участь.

Україна на Чемпіонатах Світу з Легкої Атлетики

Як тоді називали (що зараз вважається некоректним), “найшвидша біла жінка планети” Жанна Пінтусевич-Блок на тому Чемпіонаті Світу взяла дві медалі: золото на 200 м і срібло на 100м, поступившись лише 2-ма сотими американці Маріон Джонс. За чотири роки наша спрінтерка таки здобуде титул найшвидшої жінки планети на стометрівці у Едмонтоні (Альберта, Канада), на одну соту перевершивши той результат Маріон Джонс і встановивши персональний рекорд у 10.82 

У стрибках у висоту Інга Бабакова розділила друге місце з представницею терористичної федерації. В Афіни наша атлетка приїхала у статусі бронзової призерки попереднього мундіалю в Гетеборзі; з наступного ж у Севільї вона поїде уже Чемпіонкою Світу, зібравши повний особистий комплект нагород. Ще одне срібло згодом у Едмонтоні гарантувало їй стабільне потрапляння у 10-ку престижного рейтингу Track and Field News Magazine протягом півтора десятка років (1991-2004, за виключенням лише сезону 1998); з них 10 разів у топ-5. Частіше в цьому рейтингу фігурувала лише діюча світова рекордсменка Стефка Костадінова, чий абсолютний результат 2.09 тримається досі з 1987 року.

Два срібла у скарбничку збірної принесли Віта Павлиш у штовханні ядра (пізніше вона буде двічі поспіль бронзовою на ЧС, попри проблеми з допінг-пробами) і Андрій Скварук у метанні молота. Ще одну бронзу зі столиці Греції привезла, за відсутності Олімпійської Чемпіонки і чинної на той момент Чемпіонки Світу Інеси Кравець, наша потрійна стрибунка Олена Говорова з персональним рекордом у 14.67  

У 1999 році – повторення першого для нас ЧС-1993 за медальними здобутками.  Своє золото ЧС нарешті завоювала у стрибках у висоту Інга Бабакова – воно стало єдиним для української збірної на світовій першості у Севільї. Чемпіонка Європи Анжела Балахонова стала срібною призеркою у стрибках із жердиною, а Владислав Піскунов – бронзовим у метанні молота. Олександр Багач повторив досягнення 6-річної давнини, здобувши бронзу у штовханні ядра – на цей раз без допінгових скандалів, в які потрапляв і він сам, за що був позбавлений золота ЧС 1997 року.

2001 рік і Чемпіонат Світу у Едмонтоні приніс нашій збірній по одній медалі кожної проби і всі три були завойовані на жіночих змаганнях: все тими ж Жанною Пінтусевич-Блок, Інгою Бабаковою та Вітою Павлиш.

Україна на Чемпіонатах Світу з Легкої Атлетики

У 2003-му на Стад-де-Франс у Парижі українські легкоатлети також вибороли три медалі, але всі три бронзові: Віта Павлиш і Юрій Білоног у штовханні ядра, Іван Гешко у бігу на 1500 м (перша стайєрська нагорода для збірної).

Єдину медаль – золоту – у Хельсінки  2005 року приніс Україні стрибун у висоту Юрій Кримаренко, при чому досить неочікувано: вісім атлетів подолали висоту 2.29, але на позначці 2.32 метри планка була збита 23 рази поспіль і лише наш атлет взяв останню спробу, а з нею і свою головну нагороду в кар’єрі.

З Осаки 2007 роки українки привезли дві срібні медалі: у бігу на 1500 метрів Ірина Ліщинська була нагороджена срібною медаллю, хоча церемонія (повторна) була проведена за 7 років через історію з допінгом, яка через рік на Олімпійських Іграх у Пекіні наздожене ще одну нашу срібну призерку того ЧС в семиборстві Людмилу Блонську

Найбіднішим на нагороди для нашої збірної був ЧС 2009 року у Берліні. Єдина бронзова медаль була здобута Олександром Касьяновим у десятиборстві з персональним рекордом у 8479 очок.

Чемпіонат Світу 2011 року в Тегу, Південна Корея, ознаменувався першою і поки що єдиною нагородою у жіночій естафеті 4х100м (дівчата показали кращий результат сезону, що дозволило їм піднялись на третю ступінь п’ядесталу) і золотом Ольги Саладухи у потрійному стрибку.

Україна на Чемпіонатах Світу з Легкої Атлетики

2013 рік, Мордор, стадіон Лужнікі. Українець Богдан Бондаренко стає володарем рекорду Чемпіонатів Світу в стрибках у висоту з результатом 2.41 м (сталось це 15 серпня 2013) – який тримається досі й протримається ще мінімум рік. Ганна Мельниченко відновлює традиції багатоборства і стає кращою по сумі змагань в семи видах з особистим рекордом в 6586 очок. Третє місце Ольги Саладухи у потрійному стрибку та перша медаль у ходьбі: Ігор Главан здобуває бронзу на 50 км.

З Пекіну в 2015 наша легкоатлетична збірна повернулась без золотих нагород. Богдан Бондаренко розділив срібло у стрибках у висоту з представником країни-господарки, а Людмила Оляновська закінчила змагання з ходьби на 20 км з третім результатом.

Лондон-2017 і єдине срібло “European rising star of the year” Юлії Левченко в стрибках у висоту з особистим рекордом у 2.01. За два роки взята двометрова позначка принесла їй лише четверте місце на ЧС у Катарі.

На останньому ЧС у Досі 2019 року, багатому на нові рекорди, її партнерка по команді Ярослава Магучіх стала віце-чемпіонкою світу в найуспішнішому виді для наших легкоатлетів, встановивши WU20R у 2.04 (з таким же результатом, але за рахунок меншої кількості спроб Росі тоді не дала взяти золото більш досвідчена Ласіцкене, яка досі не розуміє, за що їй не дозволяють захистити свій титул у Юджині).
Марина Бех-Романчук у стрибках в довжину показує свій кращий результат в сезоні 6.92  і виграє ще одне срібло для збірної України. Повторення Осаки’07

Україна на Чемпіонатах Світу з Легкої Атлетики

Відлік медалям ЧС-2021(22) у Юджині, де наша країна представлена найменшим складом за всю історію виступів, відкрив Андрій Проценко з кращим результатом сезону 2.33 у стрибках у висоту, вперше у кар’єрі відібравшись у фінал ЧС – востаннє ця висота на змаганнях такого рівня підкорилась йому на Олімпіаді-2014 в Ріо-де-Жанейро, але принесла тоді лише 4-те місце. 

Ярослава Магучіх повторила свій попередній здобуток, закінчивши виступи у стрибках висоту срібною нагородою, з таким же рез-том як і переможниця (2.02), але з більшою к-стю читих спроб.

Станом на екватор турніру маємо повторення Пекіну’15, але попереду ще добра половина змагань, тож очікуємо на поповнення скарбнички збірної України і вболіваємо за наших спортсменів! 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Недисциплінований Арсенал, coglioni Фонсеки, Барселона міцнішає перед Класіко Недисциплінований Арсенал, coglioni Фонсеки, Барселона міцнішає перед Класіко

Недисциплінований Арсенал, coglioni Фонсеки, Барселона міцнішає перед Класіко

Футбол

Як програти квартиру на ставках NBA. 2024 Edition Як програти квартиру на ставках NBA. 2024 Edition

Як програти квартиру на ставках NBA. 2024 Edition

Спорт

Передмова до сезону. Захід: overs-unders | NBA 2024-25 Передмова до сезону. Захід: overs-unders | NBA 2024-25

Передмова до сезону. Захід: overs-unders | NBA 2024-25

Спорт

Передмова до сезону. Схід: overs-unders | NBA 2024-25 Передмова до сезону. Схід: overs-unders | NBA 2024-25

Передмова до сезону. Схід: overs-unders | NBA 2024-25

Спорт

Connect
Newsletter Signup