Connect with us
Орландо, Оклахома, Гьюстон, Сакраменто і Детройт. Підсумки оффсізону НБА

Спорт

Орландо, Оклахома, Гьюстон, Сакраменто і Детройт. Підсумки оффсізону НБА

Олексій Борисовський

Orlando Magic

Пішли з команди: Робін Лопес

Підписання: Гарі Харріс (26/2), Мо Бамба (20,6/2), Бол Бол (4,4/2)

Трейди:

Стан селарі кепу: 124,4 млн на 19 гравців

Драфт: Паоло Банкеро (1), Кєйлеб Хустан (32)

Основною задачею Орландо перед оффсізоном було вирішення питання з драфтом і Мо Бамбою. Ці питання перетиналися між собою, бо якщо брати Голмгрена або Сміта, то Мо Бамба був непотрібен, а просто так втрачати такого гравця не хотілося.

Можливо це зіграло свою роль, а можливо Меджик просто вважали Паоло найталановитішим гравцем цього драфту, але саме Банкеро був вибраним під першим номером драфту, а Бамба підписав дворічний договір на 20,6 млн. По суті, це аналог МЛЕ. Дворічний контракт дає змогу Мохамеду достатньо швидко вийти на ринок ФА, а команді – подивитися на те, як буде працювати трійка бігменів.

Мінусом для Орландо в цьому випадку є те, шо якщо Бамба додасть ще, то підписати з ним екстеншен буде майже неможливо. Максимум який зможе дати Меджик в такому випадку – 120% від зарплати бігмена в останній рік його контракту, що через два роки також буде дорівнювати приблизно МЛЕ. Тому не здивуюся, якщо ми побачимо Мохамеда на ринку обмінів вже ближче до дедлайн, бо стати майбутнім Меджик йому буде дуже складно.

Контракт Гарі Харріса в 26 млн виглядає дуже дивно на папері, але другий сезон негарантований. В цьому році у Орландо, судячи за все, був бюджет на нього, тому з фінансової точки зору це не дуже важливо – вони навіть не вийшли за межу селарі кепу.

Подібний контракт дає Меджик необхідну гнучкість в дедлайн, де Харріс може поїхати кудись за пік, або за потрібного гравця. Також його можна об’єднати з Бамбою і зробити ще більш крупний трейд. Харріс закриє проблеми з ротацією на трьох позиціях, а також буде ментором для молодих гравців.

Взагалі цей оффсізон для Орландо можна охарактеризувати як тихий. Вони намагалися знайти франчайз гравця, який би поєднався з існуючим молодняком і по тому, що ми бачили в Літній Лізі, – це їм вдалося. На мою думку, Банкеро все ж таки ідеально підходить цій команді в атаці. Тепер треба, щоб і в захисті в регулярці справи пішли настільки ж гарно.

Oklahoma Thunder

Пішли з команди: Джамайкл Грін – байаут на 5,5 млн

Підписання: Майк Мускала (2,64 млн/1), Люгуенц Дорт (82,5/5), Кєнріх Уільямс (27,17/4)

Трейди: Усман Дьєнг на 1 раунди 2023 від Детройту (топ-18 про), Вашингтону (топ-14 про) та Денвера (топ-14 про)

Стан селарі кепу: 141 млн на 21 гравців, 9 млн до лакшері текса

Драфт: Чет Голмгрен (2), Джейлен Уільямс (12), Усман Дьєнг (11), Джейлін Уільямс (34)

Головним завданням для Сема Престі в цей оффсізон було знайти франчайз-бігмена на драфті. В якості такого був вибраний Чет Голмгрен, апсайд в якого мабуть кращий серед всіх гравців драфту – як раз те, що і треба Оклахомі з великою кількістю їх піків.

В цю логіку вписується і трейд з вибором Усмана Дьєнга, який також має великий потенціал, але поки що далекий від того, щоб приносити користь в НБА. Віддати три піки за один – багато на перший погляд, але всі ті вибори мають міцну протекцію і не факт, що будуть першими раундами, тому потенціал Дьєнга може виправдати таку високу на перший погляд ціну.

А ось Джейлен Уільямс, судячи з гри в ЛЛ, цілком може давати користь і в НБА. Універсальний вінгмен – те, що шукають всі ГМ-и НБА і Сем Престі цілком міг зробити дуже крутий пік.

Якщо з драфтом було все більш менш зрозуміло, то відхилення дуже вигідної опції команди Люгуенца Дорта в 1,93 млн та підписання екстеншену на 82,5 млн доларів повинно було збити з пантелику. По-перше, навіщо відхиляти настільки вигідну опцію? А по-друге, чим Дорт заслужив аж такий крупний контракт?

Ці два питання можна пояснити стратегічним плануванням з урахуванням стрімкого зростання стелі зарплат приблизно в 10% на рік і новим ТВ контрактом в 2025 році, який скоріш за все підвищить селарі кеп до 200 млн. В таких умовах у Оклахоми могли бути проблеми зберегти Дорта, який все ж таки дав довгострокову знижку команді в обмін на плюс 13 млн в цьому сезоні.

Зарплатня якісних рольових гравців к сезону 2025-26 буде дорівнювати десь 25 млн доларів, а МЛЕ буде приблизно 15-17 млн. Так що контракт Дорта в 15-17 млн як раз і буде дорівнювати МЛЕ в час, коли Оклахома буде намагатися ставати контендером. Ну а опція команди на сезон 2026/27 є вишньою на торті дуже вигідної для Сема Престі домовленності.

Контракт Кєнріха Уільямса 27 млн на 4 роки теж відповідає вказаним вище умовам, тільки його зарплатня буде аналогом МЛЕ платівника податків, або навіть нижче. А також обидва гравці можуть бути використані як матеріал для майбутніх трейдів за зіркою разом з піками. Ще одна перемога для Престі.

Оклахома поступово наближується до того, щоб виходити з ребілду. Цей процес суттєво прискориться, якщо Голмгрен буде тим самим домінуючим захисником, яким він був в НСАА та ЛЛ. А значить на даний момент Престі свою задачу на оффсізон виконав просто блискуче.

Houston Rockets

Пішли з команди: Джон Уолл – байаут в 40,8 млн, Денніс Шрьодер

Підписання: Джашан Тейт (20,6 млн/3)

Трейди: ТайТай Уошингтон + піки Міннесоти 2 раунду в 2025 та 2027 роках на Венделла Мура

Стан селарі кепу: 126 млн на 20 гравців, на 2 млн за селарі кепом

Драфт: Джабарі Сміт (3), Тарі Ізон (17), ТайТай Уошингтон (29)

Гьюстон почав роботу з ростером з того, що позбавився від Джона Уолла, з яким вони не могли порозумітися цілий рік. Уолл поступився 6,5 мільйонами, щоб уїхати в контендер, тому для Рокетс це непогана угода. Тим паче, що для них було дуже важливо звільнити ростер спот під молодих гравців.

Рафаель Стоун також відхилив дуже вигідну опцію команди в контракті Джашана Тейта і підписав з форвардом угоду в 21 млн на 3 роки. Логіка тут була така сама, як і в контракті Дорта – Гьюстон поступається зарплатою в цьому році, де в них є гроші і нема амбіцій, але викупає ще два роки фрі едженсі по дуже привабливій ціні.

Але ця ціна аж занадто приваблива, бо Тейт буде заробляти лише 7 млн доларів в останній рік контракту, тому підписати з ним ще один екстеншен буде майже неможливо і доведеться використовувати кап спейс, якщо він звісно буде.

З використаною опцією команди в третій рік контракту ця угода закінчиться якраз перед тим моментом, коли буде підписаний новий ТВ контракт, тому може Стоун планує, що впише його в це вільне місце, або взагалі не планує його в якості гравця майбутнього для Гьюстона. В будь-якому випадку контракт Дорта хоча й в два рази більший, але у підсумку може бути більш зручним при розмовах про екстеншен.

Драфт 2022 року повинен бути гордістю менеджменту, бо по суті були закриті всі проблемні місця та ще й додали собі два піка другого раунду. Сміт впав до третього піку, що стало несподіванкою, але він більше підходить під Шенгюна, аніж Банкеро. Ізон повинен закрити дірку на позиції вінгмена і в перспективі додасть команді захисту та скорінгу.

Ну а ТайТай Уошингтон – це стіл під 29-м піком для команди, в якої найкращий пассер грає на позиції центру. До Уошингтона можна було придивлятися і 17-м піком, але Стоун майстерно прочитав картину драфту і не тільки не забрав його раніше часу, а ще й отримав два піка 2 раунду, опустившись з 27-ї на 29-у позицію.

Єдине завдання на оффсізон, яке ще не виконав Стоун, – це знайти нову команду для Еріка Гордона. Але я говорив у своєму превью, що влітку це зробити складно, бо Гьюстон хоче получити за нього перший раунд і не брати погані довгострокові контракти. Був варіант з Філою, але Деріл Моурі знайшов кращий і дешевший варіант.

Sacramento Kings

Пішли з команди: Джеремі Лемб, Донте ДеВінченцо (РФА), Джош Джексон, Даміан Джонс

Підписання: Трей Лайлз (опція команди в 2,6 млн), Малік Монк (19,4/2 – МЛЕ)

Трейди: Кевін Хьортер з Атланти на Джастіна Холідея, Моріса Харклєза та пік 1 раунду

Джейден Харді в Даллас на піки 2 раунду Далласу 2024 і 2028 року

Стан селарі кепу: 128,7 млн на 16 гравців

Драфт: Кіган Мюррей (4)

Не дивлячись на те, що Сакраменто тільки побили рекорд НБА по кількості сезонів підряд без потраплянь в плей-офф, вони знаходяться в лютому він-нау моді. Причиною цьому є контракт Домантаса Сабоніса, який закінчується через два роки і домовитись з ним про екстеншен буде надзвичайно складно.

З цієї причини на драфті на проблемну позицію був вибраний більш готовий до ліги Кіган Мюррей, а не більш апсайдні Джейден Айві і Шейден Шарп. Мюррей став MVP Літньої Ліги де показав здатність набирати очки і пристойно захищатися проти інших молодих гравців, але дивлячись на його гру там все ще тяжко зрозуміти чи буде він ефективним в якості скорера проти елітних атлетів в НБА – всі його мінуси були помітні на плівці і в ЛЛ.

Але що він точно зможе додати Кінгз вже в перший сезон – це шутінг. Тут він виглядає одним з найкращих стретч форвардів ліги вже зараз.

Ще більше шутінгу Сакраменто получили в обміні з Атлантою, де всупереч нашим прогнозам в Каліфорнію Кевін Хьортер приїхав не в пакеті з Клінтом Капелою або Джоном Коллінзом, а самостійно. За це довелося віддати не тільки Джастіна Холідея та Моріса Харклєза, а й перший раунд. Що поробиш, це ціна кожної спливаючої хвилини до виходу Сабоніса на ринок вільних агентів.

Хьортер уж точно не допоможе обороні периметру, але розтягувати оборону конче необхідно, якщо в твоєму складі є ДеАарон Фокс та Сабоніс. Тепер в цьому амплуа у Сакраменто є на дві якісних опції більше.

А ось де Монте Макнейра почало заносити – це в підписанні Маліка Монка. Екс-гард Лейкерс на папері виглядає гарним підписанням за МЛЕ, бо насправді користі від нього мільйонів на 15. Але в Сакраменто і так достатньо гравців атакувального амплуа і андерсайз гардів без захисту. Ну що ж, тепер буде ще на одного більше.

Макнейр провів дуже непоганий оффсізон і Сакраменто точно стали за нього краще. Але питання захисту і гри на підбираннях не вирішиш підняттям опції Трея Лайлза, а не підходящий під Сабоніса Рішон Голмз все ще залишається у складі команди. Тому вирішувати ці проблеми доведеться за рахунок тренерського таланту Майка Брауна, який завжди вмів ставити захист, а з нападом в нього були проблеми.

Detroit Pistons

Пішли з команди: Френк Джексон, Карсен Едвардс, Люка Гарза – відхилені опції команди, Кемба Уокер – байаут після трейду

Підписання: Корі Джозеф (5,16 млн – опція гравця), Хаміду Діалло (5,2 млн – опція команди), Марвін Беглі (РФА, 37,5 млн/3), Кевін Нокс (6 млн/2)

Трейди: Джерамі Грант та Ісмаель Камагате на 1 раунд 2025 від Мілвокі (топ-4 про), 36 пік драфту 2022 та 2 раунд 2026 від Портленду або НОП (кращий)

Джейлен Дюрен та Кемба Уокер з Нікс на пік 1 раунду 2025 від Мілвокі (топ-4 про)

Нерленс Ноель, Алєк Бьоркс, 2 раунд Нікс 2023, 2 раунд Майамі 2024 (топ-55 про) та 6 млн на 2 раунд Детройту 2025 та права на Ніколу Радічевіча

Стан селарі кепу: 113,2 млн на 18 гравців, 10,2 млн під селарі кепом

Драфт: Джейден Айві (5), Джейлен Дюрен (13), Габріелє Прочіда (35)

Перед оффсізоном у Детройта була просто безліч можливостей по підсиленню складу – на це натякав високий пік на драфті, крутий трейд актив в персоні Джерамі Гранта та місце на максимальний контракт під кєпкою.

В орієнтирних планах були максимальні контракти Майлзу Бріджесу або Деандре Ейтону, але всі вони потерпіли крах. Бріджес сам собі споганив літо, а оффер шит Ейтону не мав особливого сенсу після обміну з Горнетс та Нікс на драфті, де Детройту вдалося отримати талановитого Джейлена Дюрена ціною першого раунду Мілвокі.

І це вкупі з хоум ран піком Джейдена Айві під п’ятим номером може завершити ребілд Пістонз вже наступним літом, коли вони зможуть підписати гравців на 60-70 млн доларів до кістяку з драфту 2022 та Кейда Каннінгема з Садіком Беєм.

Також в обмінах з Нікс та Портлендом Детройт отримав декілька других раундів, що допоможе в майбутньому, а Нерленса Ноеля та Алєка Бьоркса можна намагатися продати в дедлайн, або просто не підіймати опцію команди по закінченню сезону.

Привернули увагу два контракти, які Детройт видав двом топ-10 пікам драфту 2018 року. Марвін Беглі отримав 37,5 млн на три роки. І це до піків другого раунду, які були відправлені в Сакраменто в дедлайн. Чи коштує Беглі таких затрат сказати дуже важко, бо він з однієї сторони не заграв в токсичній атмосфері Кінгз, а його травми приходили в самий кепський час, коли він, здавалося б, починав чіплятися за роль стартера.

Тому з однієї сторони потенціал є, а з іншої – його ігрові якості дуже специфічні і йому краще грати на позиції центра, якщо він все ж таки не зможе навчитися кидати трьохи. І тут йому в пару беруть Дюрена, який також без кидка і може грати тільки в “фарбі”.

Повністю гарантований контракт Нокса взагалі тяжко пояснити, бо він в НБА не показав навіть натяку на потенціал, а про якісну гру взагалі говорити не треба.

Все ж таки оффсізон Детройта можна оцінити як непоганий, але тільки за рахунок шедевральної праці на драфті. Ринок вільних агентів виявився для команди неоднозначним. Підписанні гравці скоріш за все не виправдають довіри, зірок заманити в Детройт не вдалося, але хоча б вільне місце в селарі кепі було використане для отримання Дюрена і піків другого раунду.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Баскетбол на Олімпіаді-2024. Велика передмова Баскетбол на Олімпіаді-2024. Велика передмова

Баскетбол на Олімпіаді-2024. Велика передмова

Спорт

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24 Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Спорт

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024 Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Спорт

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

Спорт

Connect
Newsletter Signup