Connect with us
Топ-3 матча і ставки вікенду. Превью 6 тижня NFL

Спорт

Топ-3 матча і ставки вікенду. Превью 6 тижня NFL

Олексій Борисовський

Лос-Анджелес Чарджерс (3-2) – Денвер Бронкос (2-3)

Вівторок, 18 жовтня, 03:15

Обидві команди підходять до цього внутрішньодивізіонного матчапу у дещо пригніченому настрої. Від Чарджерс і Бронкос було дуже багато очікувань перед стартом цього сезону і вони навіть ловили гайп в якості контендерів, але наразі обидва колектива по грі дуже далекі не тільки від мрій про чемпіонство, а й від лідерів AFC West з Канзасу.

Цей матч буде дуже важливим для обидвох франчайзів з точки зору боротьби за плей-офф і посіву в конференції. Також його можна назвати класичним протиборством атаки і захисту, хоча Чарджерс і Бронкос намагалися зробити свої команди більш збалансованими в оффсізон.

Лос-Анджелес йде на 30-му місці по пропущеним очкам і навіть при топ-10 нападі має різницю очок в «-14». Джоуі Боса знаходиться в списку травмованих і про його пекельну зв’язку з Халілом Меком треба забути як мінімум на пів сезону.

В Денвера ситуація ще більш складна. Вони мають 31-й напад навіть після трейду за Расселом Вілсоном і пов’язаних з ним надій. Більш того, квотербек Бронкос виглядав би найгіршим в НФЛ, якби не наявність Джастіна Філдса, Бейкера Мейфілда та Карсона Вентца.

Навіть проти третього по легкості календарю на старті сезону напад Натаніеля Хеккета займає лише 28-е місце в лізі по проценту конвертування 1-та-10 в перші дауни. Тепер в них буде найскладніший календар в НФЛ до кінця сезону, вони втратили зіркового раннера, а Расселу Вілсону тільки зробили операцію на плечі.

Складності почнуться вже з цього тижня, бо окрім стану квотербека Бронкос необхідно негайно шось вирішувати з атакувальним геймпланом та плейколлінгом, що було явною проблемою на старті сезону. Схеми Хеккета занадто складні, щоб Вілсон опанував їх швидко, а можливо він вже і не тягне по кидковому таланту те, що підходило Аарону Роджерсу.

За майже півтора тижня роздумів тренер Денвера визнав, що йому треба зменшити плейбук, зробити його простішим і зменшити відсоток негативних розіграшів, що призвело до 30-го показнику по 3-та-аутам. Але це може призвести і до зворотнього ефекту, коли із-за травми Вілсона та іншого плейбука вони загублять єдине, що в них працювало цього сезону – вибухові розіграши.

Захист Чарджерс пропускає дуже багато очок, але по ефективності в них все виглядає трошки краще. По DVOA вони йдуть на 13-му місці, але їх тягне вниз 22-й захист проти виносу. «Спростити плейбук» може означати більше виносу і Денвер міг би зіграти на цьому, але без Джавонте Вільямса і з хворим Вілсоном ефективність задуму під великим питанням.

Також спростити гру можна за рахунок чекдаунів, але й тут Вілсон дуже полюбляє цей елемент на третіх даунах, що наводить на думку про прогнозованість плейколінгу в явних пасових ситуаціях.

Що стосується нападу Лос-Анджелесу, то тут можливе повернення Кінана Аллєна допоможе проти другого пасового захисту НФЛ. В Денвера можуть бути проблеми саме з таким типажем ресіверів, котрі філігранно біжать маршрути і діють більше по центру поля. Також можна очікувати ефективної гри від тайтендів Чарджерс.

А ось Майку Вільямсу доведеться дуже тяжко проти швидких і фізично сильних корнерів Бронкос на бровці, де вигравати улюблені джамп-болли буде не так просто.

Але захист Денвера не такий сильний проти виносу і розігравшийся в останніх двох матчах Остін Екелер повинен знов бути дуже ефективним.

Загалом, в Денвера дуже багато проблем зі здоров’ям та станом нападу, щоб скласти конкуренцію Чарджерс. Та й тренерський талант Брендона Стейлі робити чудернацькі рішення на четвертих даунах компенсується відсутністю признаків взагалі якогось таланту у Хеккета.

Наш прогноз: перемога Чарджерс з форою в -4,5 очки.

Філадельфія Іглз (5-0) – Даллас Ковбойз (4-1)

Понеділок, 17 жовтня, 03:20

Продовжуємо ще одним матчем команд з одного дивізіону, який повинен бити рекорди сезону по тв-рейтингу в США.

Філадельфія знову буде намагатися залишитися єдиним колективом НФЛ без поразок, а Даллас дуже хочуть перехопити лідерство в найбільш принципового суперника.

Особисто для мене найцікавішою фішкою цієї зустрічі буде не заочна боротьба ще не програвавших в цьому сезоні квотербеків, а битва у траншеях. На мою думку, саме протистояння офенсів-лайн Філадельфії та діфенсів-лайн Далласа вирішить результат цього матчу.

Про ОЛ Іглз я багато розповідав минулого тижня. Тут все просто – вона краща в лізі. Особливо важливим буде боротьба її правої сторони з пасс-рашером Майкою Парсонсом, який дуже часто грає саме там.

Тут в Філадельфії є кращий правий текл НФЛ Лейн Джонсон, який в останнє дозволяв бити квотербека на 7 тижні 2021 року. Навіть не робити сек, а просто хіт. Це якесь божевілля. Цього сезону Джонсон кращий текл в лізі загалом.

Чому його гра так важлива? Тому що їм в суперники дістався історичний пасс-раш Далласа, який вже зробив 126 тисків на кью бі суперника цього сезону, що на 14 більше за другий показник в НФЛ. Вони 49 разів вдарили квотербеків, а за п’ять матчів в останній раз більше за них це робили лише не менш історичні Стілерз 2020 року. Також вони другі в НФЛ по секах.

Захист Дена Квіна пропускає лише по 14,4 очки за гру і ще жодного разу не дозволив супернику набрати 20 очок, чого в Далласі не ставалося вже 50 років.

Цей історичний захист може стати серйозною перешкодою для Джейлена Хьортса, який здобув успіху цього сезону завдяки грі своїй ОЛ та плеймейкерів. Хьортс кращий кью бі НФЛ цього сезону без тиску на нього, але його ефективність дуже падає, коли пасс-раш добирається до нього.

Також успішний пасс-раш – кращий спосіб зупинити безкінечні забіги Хьортса в перші дауни. Парсонс і Демаркус Лоуренс – одні з кращих фінішерів ліги і їм потрібно завершувати виграні матчапи проти лайнменів секами, якщо вони хочуть зупинити Філу.

Також матчап в траншеях буде грати велику роль і у боротьбі в секондарі. Трейвон Діггз любить ризикувати, але його гра дуже залежить від того часу, що пасс-раш дає кью бі суперника на кидки. Коли в квотербеків часу достатньо, то він все ще пропускає багато бігплеїв, як це було в матчі з Ремз, коли Купер Капп зловив свій тачдаун і ТуТу Атвелл спіймав пас на 52 ярди саме проти нього. ДеВонта Сміт та Ей Джей Браун також можуть не пробачити ризикуючого корнера.

Також в хазяїв поля є в арсеналі швидкі паси і скріни, що також дозволяє уникати зайвого тиску на Хьортса. Ну а по ярдах після кетчу вони все ще перші в НФЛ.

Де в Філи більше шансів, так це на виносі. Захист Далласа дозволяє суперникам набирати по 118 ярдів по землі за гру, що є 19-м показником в лізі. Винос Іглз знаходиться в топ-5 ліги по ефективності, так що Майлз Сандерс може бути головною зіркою матчу.

Багато медійної уваги прикуто до того факту, що Купер Раш ще не програвав і вигідно відрізнявся від провалу Дака Прескотта в зустрічі з Тампою. Він не дуже псує гру, що дійсно непогано для запасного квотербека, але чи перемагають вони саме завдяки Рашу?

Ні, як ви вже змогли зрозуміти, основний драйвер перемог Ковбойз – їх захист. Що стосується атаки, то я би скоріше відмітив тут геймплан і плейколлінг Кєллєна Мура, який почав грати в більш швидкий футбол і зняв тиск с квотербека завдяки топ-10 виносу в НФЛ.

Раш не втрачає м’яча, але на третіх та четвертих даунах він має відсоток реалізації в 26,9 – один з найгірших показників в лізі. Також перероблена ОЛ буде грати проти міцної фронт-7 Філи, де зараз феєрить Хаасон Реддік.

Потенціал нападу Далласа дуже поступається Філі, а тому загально в Ковбойз набагато менше простору для помилок, аніж в їх суперника. Щоб гості мали якійсь шанс на перемогу, то їм потрібно вигравати битву у траншеях, але в Іглз є забагато інших козирів.

Наш прогноз: перемога Філадельфії з форою в -5,0 очок.

Канзас Сіті Чіфс (4-1) – Баффало Біллз (4-1)

Неділя, 16 жовтня, 23:25

Найцікавішим, на мою думку, цього тижня буде матч, який стає новою класикою НФЛ на кшталт двобоїв між Томом Брейді та Пейтоном Меннінгом.

В Патріка Махомса та Джоша Аллєна дуже різні стилі гри, але саме цих двох кью бі можна назвати кращими в лізі на цей момент і саме вони наразі є двома з трьох головних претендентів на MVP. Не дивно, що саме ці дві команди зараз лідирують в НФЛ по набраних очках.

Іскри цьому матчу додають дві останніх зустрічі у плей-офф, в котрих перемогу здобув Канзас, але в минулому році це було більше схоже на диво. Особливо після впевненої перемоги Баффало в регулярці з рахунком 38:20, тому розчаруванню Аллєна не було меж.

Обидві команди стали сильніше в оффсізон – Канзас вже так не просідає в захисті, як це було на початку минулих сезонів, а Баффало і зовсім виглядає як зірка смерті.

Захист Чіфс наразі займає місце в середині таблиці, але в цього юніта під керівництвом Стіва Спаньоло є тенденція сильно покращувати ефективність в другій частині сезону, тому потенційно це топова оборона.

Напад Енді Ріда виглядає все ще дуже міцно і явно краще минулорічного, але зараз дуже сильно покладається на Тревіса Кєлсі. Особливо це було помітно в матчі проти Лас Вегаса, де зірковий тайт-енд спіймав всі чотири тачдауна. Також 62% його кетчів закінчуються першими даунами, що з відривом є першим показником в НФЛ.

Але Баффало будували свою команду саме для протистоянь з Канзасом. Саме тому в них найкращий захист проти ТЕ в лізі, який дозволяє набирати гравцям цієї позиції всього по 33 ярди за гру, а Марк Ендрюз зловив проти нього всього 2 паси на 15 ярдів. Пет Фрайермут мав 2 кетчі на 12 ярдів, а Майк Гєсікі – 1 кетч і 6 ярдів.

Також з поверненням Еда Олівера в Біллз є можливість створювати тиск на Махомса без допомоги бліца. Це дуже важливо, так як Патрік – кращий кью бі НФЛ проти бліца і Арізона в першому матчі регулярки дізналася чому.

Коли на Махомса є тиск без бліца, то він залишається топ-10 квотербеком, але хоча б не на рівень вище за інших. А перемагати скоріш за все доведеться саме пасом, тому що третій захист ліги проти виносу навряд дасть набрати багато ярдів Клайду Едвардсу-Ілейру.

Джош Аллєн у нападі повинен використовувати той факт, що глибину в секондарі Чіфс складають пара новачків Джейлен Вотсон і Джошуа Вільямс. Вони непогано проявили себе на старті сезону, але все ж допускають помилки.

Це саме можна сказати і про ветеранів Лжаріуса Сніда та Рашада Фентона, для яких матчап проти Стефона Діггза та Гейба Девіса буде чи не найскладнішим у сезоні. В Канзаса 19-й захист проти пасу в НФЛ і йому буде дуже важко стримати якісну і глибоку ланку ресіверів Біллз.

Шанс Канзаса в захисті – це гра їх пасс рашу, який в цьому році грає на елітному рівні. Аллєн, на відміну від Махомса, не дуже любить коли його бліцують та інколи панікує при виді пасс рашерів. Якщо Крісу Джонсу та Ніку Карлафтісу вдасться виграти свої матчапи, то це дуже знизить тиск на Махомса по набору очків.

Обидві команди показують елітну гру на старті сезону, але наразі Баффало виглядає сильніше, про що каже їх різниця очок в «+91», порівнюючи з «+34» в Канзаса. Матчапи також на стороні гостей, як і мотивація помсти за плей-офф.

Наш прогноз: перемога Баффало з форою в -3,0 очки.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24 Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Спорт

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024 Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Спорт

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

Спорт

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Спорт

Connect
Newsletter Signup