Connect with us
Топ-3 матча і ставки вікенду. Превью 5 тижня NFL

Спорт

Топ-3 матча і ставки вікенду. Превью 5 тижня NFL

Олексій Борисовський

Арізона Кардіналз (2-2) – Філадельфія Іглз (4-0)

Неділя, 9 жовтня, 23:25.

Для Філадельфії виїзд до Арізони буде черговим випробуванням на міцність у змозі залишитись єдиною командою НФЛ без поразок. Також цей матч буде цікавим протистоянням двох нападів з дуже мобільними кью бі, яких часто порівнюють між собою, тому для Джейлена Хьортса та Кайлера Мюррея це важливий матчап.

Іглз – одна з найзбалансованіших команд ліги, маючи четвертий показник по набраних очках та дев’ятий по пропущених. Баланс – це і є секрет таких результатів цієї команди на старті сезону. Багато уваги було прикуто до гри їх атаки, де по показнику EPA/Play Філа займає шосту позицію в лізі з сьомим показником на виносі і четвертим на пасі.

Драйвером їх нападу є краща офенсів лайн в NFL, яка виглядала домінуюче навіть в матчапі з Джегуарз і після травми лівого текла Джордана Майлати. Також в Філи дуже круті плеймейкери, про що кажуть 639 ярдів після кетчу – теж кращий показник в NFL. Трейд Ей Джей Брауна дав Джейлену Хьортсу два динамічних ресівера на бровках, а в центральній зоні домінує ТЕ Даллас Годдерт.

Арізона не має достатньої кількості якісних гравців в захисті, щоб ефективно захищатися проти цієї машини. Ді-лайн Кардс посередня і в ОЛ Іглз не має бути проблем з тим, щоб ефективно блокувати, тому винос з Майлзом Сандерсом повинен працювати на відмінно.

Корнери і лайнбекери також не самі якісні, але тут в Кардіналз все ж є чим крити козирі суперника. Лайнбекери в Арізони не самі дисципліновані, не так гарно грають у прикритті як того б хотілося, але вони дуже швидкі і це може допомогти у захисті проти виносу від Хьортса.

Важливою деталлю буде те, як Айзея Сіммонс та Зейвен Коллінз будуть читати гру. Філа в своїх схемах використовує дуже багато дрібних елементів, які направлені на те, щоб заморозити лайнбекерів при спробі діагностувати винос та пас, чого часто вистачає або для відкриття приймаючих, або для вдалої виносної спроби. Підготовка та швидке розпізнавання комбінацій – ключ до успіху в грі проти Хьортса. І тут в не самих досвідченних ЛБ Арізони можуть бути проблеми.

Корнери в Кардіналз відверто погані, але захисний координатор Венс Джозеф використовує сейфті для зонного прикриття зверху, тому робити дальні передачі против Арізони все ж не так легко.

І тут цікавим питанням буде саме гра сейфті. Або вони будуть лишатися з ресіверами і примушувати Іглз грати в короткий пас, або будуть допомагати своїй фронт-7, щоб захищатися проти виносу. Ділемма така собі прямо скажемо, бо плеймейкери Іглз кращі в лізі в перетворенні коротких пасів на середні та довгі набори ярдів, а винос зупинити буде дуже тяжко при будь-яких умовах.

Перед захистом Філадельфії постає більшість вказаних вище проблем, але все ж таки є різниця як в якості гравців, так і тренерів.

Арізона має Маркіза Брауна, але схильна використовувати його не як опцію дальніх передач, а коротких. Можна сказати, що це пов’язано з грою ОЛ Арізони, яка часто не дає Мюррею багато часу на кидок. Але в матчі проти Кароліни лінія відіграла на відмінно, а Браун все рівно ловив короткі паси. Також в Філи на бровках є Даріус Слей та Джеймс Бредберрі, які повинні завдати Брауну та Мюррею проблем.

Повернення Рондейла Мура додає ще одну опцію для паса, але чи такий це плюс? Без ДеАндре Гопкінса Мур грав більше половини снепів на бровці, де він не так ефективний, а також після травми від ще не повернув свій вибуховий атлетизм. В минулому році Мур набрав 100,4% своїх ярдів після прийому м’яча, тому атлетизм йому конче необхідний.

Грег Дорч зміг дуже добре замінити його в слоті, але його використання в матчі з Кароліною було сумнівне. Дорч блокував майже на всіх своїх снепах в слоті, що дає змогу захисту прогнозувати винос, коли він буде на полі.

Джеймс Коннер також знаходиться не в самих оптимальних кондиціях, а ОЛ Арізони навряд буде домінувати проти фронт-7 Філи так, як в матчі з Кароліною. Це завадить і Мюррею, який більш ефективно пасує з конверту, ніж з-за його меж.

Всі ці фактори дуже обмежують ефективність нападу Арізони в матчі, де скоріш за все доведеться триматися в одному темпі з високооктановою атакою Філи. В матчі з Кароліною Кардіналз дуже допоміг пікс-сікс, але мабуть не варто розраховувати, що захист буде набирати очки в кожній зустрічі.

Філа ще не програвала в цьому сезоні, але її суперників також важко назвати сильними. Напад Детройту створив їм проблеми, як і захист Джегуарз в першій половині матчу. Але в Арізони нема ні такої атаки, як в Лайонз, ні такого захисту, як в Джексонвіля. Тому скоріш за все це буде ще одна результативна перемога Іглз.

Прогноз: перемога Філи з коефіцієнтом -5,0.

Балтімор Рейвенз (2-2) – Цинциннаті Бенгалз (2-2)

Понеділок, 10 жовтня, 03:20.

Внутрішньодивізіонні протистояння в АФК Північ завжди є запеклими і тут рідко бувають виноси в одні ворота.

Ну а зустріч нової сили із Цинциннаті з звично сильним Балтімором буде прикрасою п’ятого тижня НФЛ. Чи зможуть Рейвенз помститися за ганебну домашню поразку минулого року з рахунком 17:41 – буде головним питанням.

Бенгалз дуже невдало стартували регулярку з двох поразок від Піттсбурга та Далласа, де їх напад був зовсім не так разюч, як минулого року. Захист в першій половині грі з Стілерз також бажав бути краще, а з Далласом, хоча і пропустив всього 20 очок, теж не виправдав очікувань.

Але від Джетс та Майамі Цинциннаті отримали всього 27 очок. Гра пасс-рашерів Сема Хьюбарда та Трея Хєндріксона починає нагадувати минулорічну. В кожного з них зараз по 17 тисків на кью бі і вони єдина пара в НФЛ з подібним показником.

В ОЛ Балтімора точно будуть проблеми з пасс рашем Бенгалз, але це не все, з чим доведеться стикнутися Ламару Джексону. Фішкою Рейвенз цього року був мікс дальних передач на Рашода Бейтмена та Девіна Дювернея з середніми пасами на Марка Ендрюза. Також в матчі проти Біллз на прийомі гарно проявив себе раннер ДК Доббінз.

Сейфті Цинциннаті Вонн Белл та Джессі Бейтс – одні з кращих в лізі. В цьому сезоні на рахунку цієї пари вже є три перехоплення і вони цілком можуть поповнити колекцію цього тижня, читаючи по очах Ламара. Тому основна надія в Джона Харбо повинна полягати на Ендрюза, який повинен домінувати над цими сейфті, щоб в Рейвенз був шанс на перемогу.

Після травми Джастіса Гілла у Балти лишається лише один нормальний раннер – Доббінс, але й він поки що ефективний лише на пасових даунах. Можливе повернення Гаса Едвардса здатно змінити ситуацію до кращої, але мабуть не в матчапі з Бенгалз. 56% виносних ярдів Балти набрав Джексон, що говорить про невисоку продуктивність раннерів.

Минулого року Джо Бурроу знищив захист Балтімора, напасувавши в двох матчах на 940 ярдів, 7 тачдаунів і зробивши лише одне перехоплення. Цього року в нього покращена лінія нападу, та й він сам почав швидше приймати рішення в двох останніх матчах, за рахунок чого на ньому в них зробили всього один сек, а відсоток тиску був лише 13.

Для нової лінії нападу матчап з Рейвенз буде черговим випробуванням, адже Одафе Оуе лідірує в НФЛ по «харрі» з 15-ю.

Загалом, захист Балти заходиться в середині ліги по DVOA, але Майамі вже показали цього сезону, як елітні плеймейкери можуть над ним познущатися, та й самі Цинциннаті в курсі цього ще по 2021 року. Тому в Джамара Чейза та Ті Хіггінза буде чудова нагода покращити свої показники в цьому матчапі.

Ламар Джексон може продовжити грати на рівні MVP, але це дуже неприємний матчап для Балтімора, навіть вдома.

Прогноз: перемога Цинциннаті з форою в +3,0 очки.

Канзас Сіті Чіфс (3-1) – Лас Вегас Рейдерс (1-3)

Вівторок, 11 жовтня, 03:20.

Продовжуємо ще одним матчем команд з одного дивізіону між Канзасом та Лас Вегасом, який відбудеться в рамках Мандей Найт.

Чіфс поки що не дуже помітили втрату Тайріка Гілла, навіть без дуже вагомого внеску від ЖуЖу Сміт-Шустера та Маркеза Валдеса-Скантлінга. Напад Канзаса з урахуванням провалу з Індіанаполісом набирає по 32,3 очки в середньому за гру, що є другим показником в НФЛ. По EPA/Play вони і зовсім перші завдяки другим пасовим показникам і солідному виносу.

Секрет успіху Канзаса той самий: тренерський штаб, Патрік Махомс і Тревіс Кєлсі. Ця трійка не здивує абсолютно нікого, але Махомс цього року виглядає значно краще з точки зору ефективності, аніж минулого, не поступаючись самому собі і в ефектності.

Мабуть, без потреби форсити м’яча в Гілла йому грається трохи вільніше. Вже 11 гравців ловили м’яч від Патріка цього сезону, а шість з них мають тачдауни на прийомі.

А що в 2022 році нове – солідна виносна гра, яка займає 12-те місце по ефективності в НФЛ. Це не значить що Клайд Едвардс-Ілейр раптово став гарним виносящим. Ні, він все ще займає одну з останніх сходинок ліги по співвідношенню форсованих місд-теклів до спроб виносу, але Клайд хоча б приносить користь на ловлі м’яча. Також в Канзаса є Айзея Пачєко, більш якісна гра на блоці та воля схематично використовувати найкращу протидію двом високим сейфті, щоб бути збалансованою командою і відкрити Махомсу можливості для пасу.

Що стосується блока, то в Чіфс топ-3 лінія ліги, а її центральна трійка ще не дозволила зробити жодного сека цього сезону. Пасс раш в Лас Вегаса з трейдом Яніка Нгаку опинився внизу таблиці і поки що тільки Макс Кросбі може створити небезпеку квотербекам суперника. Так що добратися до Махомса Рейдерс буде надзвичайно важко.

Офенсів лайн повинна була бути найслабшою ланкою нападу Вегасу, від якого загалом очікували дуже продуктивної гри. Але наразі лінія не входить в ряди гірших по всіх показниках пас блоку, що вже можна зарахувати як перемогу.

А ось на блоці виносу в Лас Вегаса повна катастрофа. Навіть маючи другого раннера НФЛ по рейтингу PFF Джоша Джейкобса, Рейдерс опинилися на 13-й сходинці в ефективності виносу.

Що буває, коли лінія та тренер не вбивають Джейкобса, можна було побачити в зустрічі з Денвером, де Джош набігав на 144 ярди і два тачдауна. В інших випадках зірковому раннеру лишається створювати ярди з нічого.

З одного боку, в Канзаса не кращий захист проти виносу і Джейкобс знову може отримати вільний простір для набору ярдів, але з іншого пасс раш Чіфс здатен значно погіршити показники Дерека Карра на пасі.

Саме пас зовсім не йде цього року в Лас Вегаса. Даванте Адамса криють одразу два захисника, Даррен Воллер проводить провальний сезон, Хантер Ренфро пропустив два останніх матча, а рятувати положення доводиться Маку Холлінзу.

Ренфро повинен повернутися на матчап з Канзасом, тому відмазок в Макденіелза про неповний склад бути не може. Також він може сприяти тому, що Чіфс не будуть дабл-тімити Адамса на кожному снепі, адже якщо Холлінз використовував вільний простір, то Ренфро повинен робити це ще більш ефективно.

Також плюсом для Рейдерс повинна бути мотивація, бо у випадку поразки їх поточний результат в 1-4 буде дуже важно перетворити на вихід в плей-офф, що буде розцінене як провал.

Загалом, Канзас полюбляє діяти в два високих сейфті, що не сприяє дальній пасовій грі, як і зупинці виносу. Якщо Лас Вегас хоче виграти цей матч, то лінія повинна провести свій кращий матч в сезоні, а Джейкобс бути на свому рівні.

Чи зможуть Рейдерс контролювати час володіння м’ячем на Арроухеді? Можливо. Навіть в такому випадку їм буде тяжко здобути перемогу в матчапі з вибуховим нападом Канзасу, але вони можуть як мінімум зробити цей матч близьким.

Прогноз: перемога Лас Вегаса з форою в +7,0 очок.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

НБА отримає нового чемпіона, Лука знову в фіналі Заходу, історичний вечір Пейсерс та нове французьке диво НБА отримає нового чемпіона, Лука знову в фіналі Заходу, історичний вечір Пейсерс та нове французьке диво

НБА отримає нового чемпіона, Лука знову в фіналі Заходу, історичний вечір Пейсерс та нове французьке диво

Спорт

Старт WNBA, Денвер живий, Нікс вмирають, скандальний вибір MVP Євроліги Старт WNBA, Денвер живий, Нікс вмирають, скандальний вибір MVP Євроліги

Старт WNBA, Денвер живий, Нікс вмирають, скандальний вибір MVP Євроліги

Спорт

Денвер в небезпеці, Едвардс — новий Джордан (?) та усі підсумки тижня в плей-офф НБА Денвер в небезпеці, Едвардс — новий Джордан (?) та усі підсумки тижня в плей-офф НБА

Денвер в небезпеці, Едвардс — новий Джордан (?) та усі підсумки тижня в плей-офф НБА

Спорт

Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024 Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024

Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024

Спорт

Connect
Newsletter Signup