Connect with us
Над Саслонгом знову американський прапор

Спорт

Над Саслонгом знову американський прапор

Віталій Волочай та Інна Волочай, спеціально для Sporthub Media, з Валь Гардена, Італія

54 швидкісний спуск по легендарному Саслонгу, що у Валь Гардена приніс настільки багато сенсаційних результатів, що не зовсім зрозуміло, з чого взагалі почитати текст про сьогоднішні змагання. Південно-тірольска публіка стала свідками першої перемоги у кар’єрі, першого подіуму у швидкісному спуску, побачила неймовірну кількість драм і розчарувань, і попри те, що місцева надія Домінік Паріс закінчив не 4 місці, однозначно отримала сьогодні масу позитивних емоцій.

Саслонг напрочуд рідко підкорюється італійцям, і з часів Крістіана Гедіни, який тут перемагав чотири рази ще у дев’яностих, у Валь Гардені домінували норвежці та американці. А оскільки, минулорічний і вчорашній переможець Александер Аамодт Кілде помилився при вході у найтехнічнішу зону траси під назвою Чяслат, і пролетів повз ворота – шлях для американців був відкритим!

Потужний Брайс Бенетт, для якого це був 107-ий старт в Кубку Світу фактично без помилок пройшов всю дистацію і виграв першу гонку у свої кар’єрі!

“Звичайно я розраховував на хороший результат, але є не на перше місце! Це був фантастичний проїзд, і я дуже задоволений, що вся робота з лижами та екіпіруванням, яку ми провели, дала нарешті результат. Ми настільки багато працювали над цими моментами, що деколи не вистачало часу навіть на тренування на снігу. Це дуже важливий день для мене, і одразу після фінішу я зателефонував батькам в Америку, які прокинулись вдосвіта та вболівали за мене, і я впевнений, що вони пишаються мною”, – сказав нам після фінішу Брайс

Над Саслонгом знову американський прапор
Брайс Бенетт після перемоги у Валь Гардена 2021

“Я все життя займався екстремальними видами спорту, тому для мене високі скелі, далекі стрибки на лижах – це шось звичне. Але на Саслонзі неймовірно важливо працювати з рельєфом, і ось тут мені в пригоді стали мої заняття влітку по BMX, маунтинбайку та мотокросу. Це допомагає правильно працювати з цими страшними горбами, спокійно тримати швидкість на цих вигинах траси”

“Це просто прекрасно відчуття – бути першим, тому я певно заслужив на кілька пляшок святкового пива, все ж Різдво попереду”, – з усмішкою на обличчі чесно признався Бенетт в інтерв’ю для Sporthub Media.

І дійсно, надії багатьох спортсменів сьогодні були зруйновані саме на цих шалених і швидких горбах. Траса на Саслонгу сконструйована так, що після першого швидкого сегмента, де спортсмени набирають швидкість і проходять кілька стрибків, наступає дуже технічно важка частина дистанції. Спочатку стрибок після Camel Humps, а потім горби в секцію Ciaslat. І ось там не справився з керуванням Кілде, втратив дорогоцінні долі секунди Домінік Паріс, і фактично зруйнували собі шанси на продовження серії подіумів Матіас Майєр за Беат Фойц.

Над Саслонгом знову американський прапор
Схема траси Саслонг, Валь Гардена, Італія

Фактично всі фаворити один за одним втрачали час на середній частині дистанції, і після 19-го стартового номера стало зрозумілим, що нас чекає сенсаційний подіум.

На другому місці закінчив Отмар Штрайдінгер, що відкривав швидкісний спуск сьогодні, і до речі пройшов трасу не без помилок. Третім став швейцарський гірськолижник Нільс Хінтерман, для цього цей подіум став першим в житті, якщо говорити про даунхіли.

“Коли я побачив свій результат на табло, я був не дуже задоволеним. Хоч і пройшов трасу досить чисто, і на старті та й Чяслат проблемою не став. Але мені здалось, що я можу краще, тому був впевнений, що це десь десяте місце” – сказав після фінішу щасливий швейцарець

Над Саслонгом знову американський прапор
Нільс Хінтерман, Валь Гардена 2021

До кінця здавалось, що хтось таки має цю трійку розбити, і всі телеканали та вболівальники чекали на старт 33 стартового номера, німецького спеціаліста зі спуску, Йозефа Фьорстля! І він очікування вболівальників виправдовував, програючи на половині дистанції лише 0,10 секунди лідери. Але 32 на старті італієць Емануеле Буцці на останньому стрибку дуже невдало приземлився, і фактично на животі влетів у фінішний ствір. Гонку тут же припинили, тому що спортсмену потрібна була допомога, щоб піднятися на ноги, і Йозеф при вході в Чяслат побачив перед собою жовтий прапор.

Над Саслонгом знову американський прапор
Йозеф Ферстль, Валь Гардена, 2021

“Я був дуже розлюченим! Я обожнюю цю трасу, мій перший подіум був саме тут, і я сьогодні прекрасно стартував, і йшов з фантастичним результатом… Звичайно після рестарту налаштувати себе так само дуже важко, тим більше я і так стартував з високим стартовим номером, тому я не дуже задоволений підсумком. Хоча 9 місце це непоганий результат, і цей старт додасть мені мотивації працювати далі”, – сказав Йозеф після фінішу в ексклюзивному коментарі.

Вся австрійська збірна, не рахуючи Отмара Штрайдінгера виступила напрочуд невдало, Матіас Майєр та Вінсент Кріхмайєр, які ледь не запізнилися на старт фінішували лише 16 та 14 відповідно, Макс Франц, для якого Саслонг також є щасливим місцем приїхав до фінішу з 10 результатом.

Над Саслонгом знову американський прапор
Матіас Майєр на Саслонгу, Валь Гардена 2021

Саслонг продовжує дивувати, і бачити триразового переможця Стівена Наймана, який вітає ще одного американця що підкорив цей страшний схил – дуже приємно. Як і буде приємно сюди повертатися, тому що швидкісний вікенд для Валь Гардени – це найважливіша подія за рік, і за два дні більше ніж 20 000 вболівальників змогли побувати на змаганнях тут. Прекрасна організація, чудова атмосфера і фантастичні гонки – що ще потрібно для хорошого настрою?

Віталій Волочай та Інна Волочай, спеціально для Sporthub Media, з Валь Гардена, Італія

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги

Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги

Спорт

Велика передмова до плей-офф НБА та трошки про інший баскетбол Велика передмова до плей-офф НБА та трошки про інший баскетбол

Велика передмова до плей-офф НБА та трошки про інший баскетбол

Спорт

Драма в Дніпрі, рекорд Михайлюка, фініш регулярок та анонс тижню плей-інів в НБА та Євролізі Драма в Дніпрі, рекорд Михайлюка, фініш регулярок та анонс тижню плей-інів в НБА та Євролізі

Драма в Дніпрі, рекорд Михайлюка, фініш регулярок та анонс тижню плей-інів в НБА та Євролізі

Спорт

Кров з очей від Ман Сіті - Арсенал, Дер Классікер і позорисько Аллеґрі! Кров з очей від Ман Сіті - Арсенал, Дер Классікер і позорисько Аллеґрі!

Кров з очей від Ман Сіті – Арсенал, Дер Классікер і позорисько Аллеґрі!

Футбол

Connect
Newsletter Signup