Connect with us
Крістоферсон вдруге підкорює Гран Різу

Спорт

Крістоферсон вдруге підкорює Гран Різу

Інна Волочай та Віталій Волочай, спеціально для Sporthub Media, Альта Бадія, Італія

Не так багато схилів в світі носять статус “класичних”, і якщо в швидкісних дисциплінах їх досить багато, то у технічних видах гірськолижного спорту справжніх класик одиниці. І схил Гран Різа, що у регіоні Альта Бадія однозначно є найкрутішою “суперкласикою” гігантського слалому, перемогли тут, це як стати першим у Кітцбюелі для спусковиків. А виграти на Гран Різі двічі вдається тільки справді легендарним спортсменам.

І сьогодні Генрік Крістоферсон увійшов в цей елітний клуб, вигравши перший з двох гігантських слаломів у Альта Бадія. Він все ще є єдиним норвежським спортсменом, якому підкорився цей схил, а за кількістю перемог у цій дисципліні (5) обійшов легендарного Акселя Лунд Свіндаля.

Після першої спроби Генрік йшов на сьомому місці, але робота його італійського сервісмена далась взнаки та другий спуск, який до речі виставляв тренер французької збірної, він пройшов з третім результатом, що у сумі дало 0.31 секунди переваги над другим місцем. 

Крістоферсон вдруге підкорює Гран Різу
Генрік Крістоферсон, Альта Бадія, 2021

Сказати, що Крістоферсон був задоволеним – це фактично нічого не сказати. Він стрибав біля крісла лідера після проїзду Ману Феллера, і сяяв як ідеально приготований схил Гран Різи після фінішу останнього суперника. Вперше за два роки перемога у гігантському слаломі знову дістається 27-річному норвежцю. Що цікаво, в останнє він перемагав саме тут в Альта Бадія, 22 грудня 2019 року!

Другим став Марко Одермат, якому досить важко було у другій спробі, але переваги, яку він заробив собі у першій спробі, вистачило для того, щоб закріпитися на подіумі. Швейцарець заробляє дуже важливі 80 очок у загальний залік, та ще сильніше закріпляє свої позиції на чолі Кубку Світу 2021

Крістоферсон вдруге підкорює Гран Різу
Марко Одермат, Альта Бадія, 2021

Подіум замкнув австрієць Мануель Феллер. Ще у Валь д’Ізер в інтерв’ю він сказав, що у цьому сезоні значно більше уваги приділяє саме роботі над гігантом, і, як бачимо, це вже дає плоди. У Ману всього 3 подіуми в житті, і два з них за останні 10 днів. Ми запитали, чи тренування гіганту не заважає йому розвиватися в основній для нього дисципліні – у слаломі:

“Ні, гігантський слалом – це базова дисципліна для усіх лижників. Я завжди класно виступав у слаломі, після стартів у гіганті. Найбільшою проблемою слалому є те, що ти їдеш так близько до воріт, що може статися будь-що, як це сталось зі мною у Валь д’Ізер. Але це слалом, спеціалісти зі спуску ніколи не відчують цього болю, але я ніколи це поцілую сітки на величезній швидкості, тому працюємо далі та деколи ловимо страдли”, – сказав нам Мануель після фінішу.

Крістоферсон вдруге підкорює Гран Різу
Мануель Феллер, інтерв’ю для Sporthub Media, Альта Бадія, 2021

Там же у Валь д’Ізері, Мануель обійшов Луку де Аліпрандіні, і сказав йому, що твій час прийде на Гран Різа. І італієць був знову дуже близьким до подіуму, але не найкраща друга спроба, і він знову п’ятий. “Це не я тиснув на гальма за нього, просто так сталося”, – виправдовувався Феллер. “Тут неймовірна кількість дуже сильних спортсменів, і будь-яка помилка може тебе відкинути дуже далеко. Але Лука сьогодні має бути задоволеним своїм результатом, і до того ж завжди є завтрашній день

Ману у боротьбі за топ-3 обійшов сенсаційного 25-річного земляка Патріка Форштайнера, який майже пів години займав крісло лідера гонки. Патрік закінчив першу спробу лише на 27 позиції, і стартував одним з перших по обіді. Траса підкорювалась йому з якоюсь надприродною легкістю – 1:12.16, а це більше ніж на півтори секунди краще ніж, наприклад, в Одермата. В підсумку – четверте місце, і це найкращий результат в кар’єрі Форштайнера, який до сьогодні навіть у топ-15 Кубку Світу не підіймався.

А ось хто явно може бути розчарованими сьогоднішнім днем, так це збірна Франції. Метью Фавр виграв першу спробу, а в другій став останнім, Алексіс Пінтуро без особливих помилок просто не мав сьогодні швидкості для боротьби за топпозиції, Тібо Фавро в обох спробах ледь не вилетів з траси, а Клеман Ноель та Віктор МуфаЖанде взагалі не відібрались до топ-30. Є над чим задуматись сервісменам перед завтрашнім стартом.

Крістоферсон вдруге підкорює Гран Різу
Метью Фавр, Альта Бадія 2021

Перший день змагань на Гран Різа позаду, і вже завтра на спортсменів чекає ще одна спроба піднятися на подіум цього класичного схилу!

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24 Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Спорт

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024 Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Спорт

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

Спорт

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Спорт

Connect
Newsletter Signup