Connect with us
Нікс, Шарлотт, Клівленд, Атланта та Чікаго. Підсумки оффсізону НБА

Спорт

Нікс, Шарлотт, Клівленд, Атланта та Чікаго. Підсумки оффсізону НБА

Олексій Борисовський

Нью-Йорк Нікс

Пішли з команди: –

Підписання: Джейлен Брансон (104 млн/4 роки), Мітчелл Робінсон (60 млн/4 роки), Айзея Хартенштайн (16/2), Джеріко Сімс (5,66/3).

Трейди: Усман Дьєнг на 1 раунди 2023 від Детройту (топ-18 про), Вашингтону (топ-14 про) та Денвера (топ-14 про)

Джейлен Дюрен з Шарлотт на пік 1 раунду Денвера 2023 року, три піки другого раунду 2023 року та пік 2 раунду Нікс 2024 року

Джейлен Дюрен та Кемба Уокер в Детройт на пік 1 раунду 2025 від Мілвокі (топ-4 про)

Нерленс Ноель, Алєк Бьоркс, 2 раунд Нікс 2023, 2 раунд Майамі 2024 (топ-55 про) та 6 млн на 2 раунд Детройту 2025 та права на Ніколу Радічевіча

Стан селарі кепу: 138,9 млн на 15 гравців.

Драфт: Тревор Кілз (42).

Від Нікс я очікував активного оффсізону після того, як минулорічні підписання не дали очікуваного ефекту. Головними задачами на літо були вирішення питань по Мітчеллу Робінсону та Джейлену Брансону.

По Брансону в превью я розглядав варіант з сайн-н-трейд з Далласом, який міг би допомогти обидвом командам. Але Нікс вирішили залишити в команді Дерріка Роуза і Еманюеля Квіклі та зробили трейд-н-сайн.

Це включило в себе серію транзакцій з Оклахомою, Шарлотт і Детройтом, в яких Нікс все ж таки позбулися свого піку першого раунду цього року, п’яти піків другого раунду та скинули контракти Кемби Уокера, Нерленса Ноеля та Алєка Бьоркса. За це Нью-Йорк отримав сумнівні піки першого раунду від Детройта, Вашингтона та Мілвокі, які будуть або занизькими, або конвертуються не раніше 2026 року.

Також Нікс можуть втратити один з них після розслідування по тамперінгу, чого можна було б запобігти при сайн-н-трейді з Далласом. Чи вартує Брансон таких пожертв та 100 мільйонів – питання риторичне, бо нема ніяких доказів бажання Маверікс приймати участь в трейді Джейлена. Але щось мені підказує, що вони би не відмовилися від якісного гарда та свого піку 2023 року.

Плеймейкер рівня Брансона все ж повинен посилити Нікс, незважаючи на всі затрати на його тримання. А ось підписання контрактів з Мітчеллом Робінсоном та Айзеєю Хартенштайном визивають куди більше питань стосовно їх доцільності.

Робінсон давно дражнить фронт-офіси НБА своїм потенціалом та грою на підстрахуванні в захисті, але це дуже травматичний центр без користі в нападі, а у захисті окрім блок-шотів він мало чим допомагає. З урахуванням потенціалу я оцінював його в МЛЕ на цьому ринку, а його максимумом бачив цінник в 15 млн доларів для команди з маленького ринку та діркою на цій позиції на кшталт Детройту.

Але отримати контракт в 60 млн на чотири роки від Нікс, де вже був Ноель на непоганому контракті «1+1» та Джеріко Сімс – це для мене дуже не зрозуміло. Невже не можна було просто зберегти Нерлєнса та зупинитися на підписання Хартенштайна?

Хартенштайн – це заміна обміняному Ноелю і заміна доволі якісна. Якщо судити по його грі в минулому сезоні за Кліпперс, то Айзея був одним із самих недооцінених центрів НБА, але зарплата в 8 млн для бекап центру – все ж вище ринку.

І проблема навіть не в цих двох окремих контрактах, а в загальній філософії клубу стосовно розподілу ресурсів. У той час, коли вся НБА намагається витрачати на позицію центра якнайменше грошей, менеджмент Нікс витратить в цьому році 23 млн доларів на двох посередніх бігменів. Це дуже-дуже погано.

Ще гірше це виглядає, коли дивишся на гру Джеріко Сімса, який краще Робінсона по атлетизму та грі на підстрахуванні – двох найкращих якостях Мітчелла. Сімс краще і в швидкому баскетболі, бо дуже класно біжить у швидкі відриви. Він ще може припускати прикрі позиційні помилки, але я не можу сказати, що Робінсон по цьому показнику дуже позаду. Також Сімс буде коштувати Нікс менше 6 млн за три наступних роки і його потенціал ще вищий за Мітчелла.

Контракт Робінсона йде на пониження і на четвертий рік буде становити 12 млн доларів, тому якщо він все ж реалізує свій потенціал, то підписати з ним екстеншен буде дуже складно за нинішніх правил НБА. Тому я ніяк не можу виправдати цей контракт – його навіть не обміняєш в пакеті за Донована Мітчелла до 2023 року!

Що стосується чуток про трейд гарда Юти, то звісно Нікс хотіли би замінити в своєму складі Евана Фурньє на Донована. Тут навіть і озвучена ціна в шість піків першого раунду не повинна дуже лякати з урахуванням якості цих піків від Нікс. А ось додавати до них ще й якусь комбінацію з Квентіна Граймза, Обі Топіна та Квіклі виглядає як грабіжництво.

Зараз час ще нікому не жме, тому сторони повернуться до переговорів вже після відпусток, де і буде вирішуватися доля пакету компенсації. На мою думку, зараз леверейдж на стороні Нікс, котрим не так треба Мітчелл після підписання Брансона, як Юті треба за нього піки з молодими гравцями.

Все це є у Нью-Йорка, тому вони цілком можуть додавити Денні Ейнджа і прибрати з трейду хоча б Граймза, який по першому сезону та Літній Лізі виглядає мінімум елітним рольовиком в перспективі кількох років.

Плюс за підписання Брансона, мінус за контракт Робінсона, інкомпліт з трейдом Мітчелла та «хз» за махінації навколо трейд-н-сайна і тамперінгу. Саме таким невизначеним можна назвати оффсізон від Нікс.

Шарлотт Горнетс

Пішли з команди: Майлз Бріджес (? – РФА), Монтрезл Харрел, Айзея Томас, Скотті Льюіс.

Підписання: Коді Мартін (31,36 млн/4 роки).

Трейди: Джейлен Дюрен в Нікс на пік 1 раунду Денвера 2023 року, три піки другого раунду 2023 року та пік 2 раунду Нікс 2024 року

Джош Міннотт та 2 раунд 2023 року від Нікс на Брайса МакГовенса.

Стан селарі кепу: 119,7 млн на 14 гравців – на 4 млн під стелею зарплат.

Драфт: Марк Вільямс (15), Брайс МакГовенс (40).

Перед менеджментом Шарлотт на цей оффсізон стояло декілька завдань: знайти головного тренера, розібратися з двома піками в середині першого раунду та вирішити питання з максималкою Майлзу Бріджесу.

Головним тренером став перевірений, досвідчений та знайомий в Північній Кароліні Стів Кліффорд. Це лише підтверджує тезу про завдання виходу до плей-офф в наступному році, яку доведеться вирішувати тренеру, який був навіть не першим вибором Мітча Купчака та Майкла Джордана.

Кліффорд – спеціаліст перш за все захисний. Тому на драфті вибір Шарлотт пав на Марка Вільямса, який одночасно повинен закрити проблемну позицію центра та стати стержнем оборони Горнетс. В Літній Лізі Марк виглядав сиро та не дуже впевнено, але в нього є всі дані та ігровий інтелект, щоб виправдати свій пік.

Інший пік був обміняний в Нікс на не найкращий пік Денвера, але компенсацією стали відразу чотири піки другого раунду. Напевне це пов’язано з тим, що Шарлотт не дуже треба підсилення складу саме зараз, а також після ймовірного контракту для Бріджеса вони можуть зайти в податок на розкіш, тому 13-й пік буде коштувати не так і мало. В Горнетс вміють рахувати копійки, тому обміняний був саме 13-й, а не 15-й пік.

Якщо перші два завдання менеджмент виконав, то ситуація з Майлзом Бріджесом виглядає складною, але не без апсайду для Горнетс. Наразі слухання по його справі заплановане на 19 серпня, тому ви вже можете бути в курсі його вирішення, коли слухаєте цей подкаст.

Я на момент запису поки що ні. Його провина ще не доказана, але Бріджесу світить серйозний строк до 11 років у тюрьмі. Як це часто буває з зірками спорту, він може заключити угоду з позивачем і уникнути серйозного покарання. Дослідження показує, що найчастіше в таких випадках спортсмен отримує умовний строк, грошовий штраф, виправні суспільні роботи та відсторонення від певної кількості матчів.

За моєї думки це і буде реалістичним очікуванням від його процесу. В такому випадку Бріджес може пропустити від 20 до 40 матчів наступного сезону, але Горнетс підстрахувалися на подібний випадок новим контрактом з Коді Мартіном, що повинно послабити залежність від Бріджеса.

Але що буде з контрактом Майлза? Шарлотт доволі швидко вкинули через інсайдерів новину, що думають відмовитись від кваліфай офера для форварда, що зробило свою справу з приводу демейдж контроля – багато хто до сих пір думає, що Горнетс відмовились від прав на Бріджеса.

Насправді він до сих пір висить в них на не підписаному кваліфаї, а відмовлятися від нього немає ніякого сенсу, бо зараз він технічно не є гравцем Шарлотт і команда не несе за нього відповідальності. Якщо суд признає його винним і впаяє реальний строк, то Горнетс просто відкличуть кваліфай.

Цікаве починається в інших випадках. Якщо Бріджес отримає умовний строк, то в Горнетс буде вибір або піти шляхом моралізму на кшталт ситуації Канзас Сіті з Карімом Хантом та відкликати кваліфай. Але тоді його з радістю підпишуть умовні ЛАЛ на мінімалку і отримають крутого гравця під плей-офф, а Шарлотт лишаться ні з чим.

Більш ймовірною виглядає ситуація з тим же Канзасом, але в ситуації з Тайріком Хіллом, де Бріджес підписує з Шарлотт угоду на умовах команди. В такому випадку Горнетс зможуть компенсувати удар по іміджу хоча б вигідним контрактом з зірковим гравцем, який до цього гарантовано отримав би максималку на 173 млн.

Це допоможе Шарлотт не залізти в податок в цьому сезоні та ще раз через два роки, коли треба буде підписувати новий контракт з ЛаМело Боллом, тому апсайд в цій ситуації для франчайза точно існує.

До вирішення ситуації з Бріджесом у складі команди лишається Келлі Убре, але він може вийти на ринок обмінів у тренінг кемпі або вже у дедлайн, залежно від вироку суду та санкцій НБА.

Більше менеджмент Шарлотт не робив якихось кроків по підсиленню команди, покладаючись на нового тренера та поступовий прогрес молодих гравців.

Клівленд Кавальєрс

Пішли з команди: Колін Секстон (? – РФА), Мозес Браун, Реджон Рондо, Ед Девіс.

Підписання: Даріус Гарланд (192,85 млн/5 років – макс. екстеншен), Дін Вейд (опц. команди в 1,93 млн), Рікі Рубіо (18,44 млн/3 роки), Робін Лопес (2,91/1), Рауль Нето (2,46/1).

Трейди: –

Стан селарі кепу: 137,3 млн на 17 гравців – 13 млн під лакшері тексом.

Драфт: Очаї Агбаджи (14), Халіфа Діоп (39), Айзея Моблі (49), Люк Треверс (56).

Клівленд дуже швидко перейшов в він-нау мод після феєричного минулого сезону, де паззл раптово склався після вибору Евана Моблі на драфті, стрімкого прогресу Даріуса Гарланда та Джаррета Аллєна, і реінкарнації ветеранів Рікі Рубіо та Кевіна Лава.

Із-за травм сезон завершився вилітом в плей-ін, що лише підкреслило проблеми з запасним плеймейкером і вінгменами. Також у повітрі зависло питання з вибором між Коліном Секстоном та Карісом Левертом. Це і було основними задачами Кавальєрс на оффсізон.

Вінгмена Кобі Альтман знайшов на драфті – 22-річний Очаї Агбаджи з його досвідом, кидком та габарітами був логічною ціллю. Також використали опцію команди Діна Вейда в 1,93 негарантованих мільйони. Вінги все ще можуть бути проблемою цієї команди, бо в Агбаджи особисто я не дуже вірю, а в прогрес Айзека Окоро – ще менше. Але зараз хоча б є глибина на цій позиції.

Серед бекап плеймейкерів Альтман зробив ставку на перевірених гравців. Рікі Рубіо підписав дуже вигідний для команди контракт в 18,44 млн за три роки. Якби не травма коліна та вік, Рубіо міг би претендувати на таку зарплату і за один рік – настільки гарно він виглядав в минулорічному Клівленді поряд з Кевіном Лавом.

Але Рубіо пропустить більшу частину наступного сезону, тому на рік в Кавальєрс прийшов досвідчений Рауль Нето. Бразилець – найкращий кандидат на роль третього плеймейкера Клівленда. Він розумний, добре грає в захисті, бачить майданчик та взагалі його можна назвати менш талановитою версією Рубіо.

Це дуже розумний підбір виконавців під Даріуса Гарланда, який став обличчям цих Кавальєрс. Максимальний екстеншен на п’ять років закріпив цей новий статус Гарланда і Клівленд очікує від нього постійної участі у Матчі всіх зірок.

Дуже виважено виглядає і ситуація з перемовинами по контракту з Коліном Секстоном. Взагалі, Кавальєрс без Секстона – це як Європа без руських. Клівленду було б краще без нього, а Коліна завжди щось на влаштовує. Але коли про розрив заходить мова, то в Коліна починається неконтрольована істерика з вимаганням 20 мільйонів на рік. То шо, в Кавальєрс все ж краще, ніж в Лаосі чи Турції?

А якщо краще, то доведеться погоджуватися на МЛЕ від Клівленда або на кваліфай оффер в 7,2 млн. В обох випадках клуб з Огайо не зайде в податок на розкіш і залишить ще кілька вільних мільйонів для можливих маневрів з ростером.

Варіант з підписанням кваліфаю виглядає як пріоритетний, бо дає можливість наступним літом знайти Секстону новий клуб, а Клівленду спокійно видати екстеншен Леверту. Поки що цей оффсізон виглядає як філігранна робота Альтмана.

Атланта Гокс

Пішли з команди: Кевін Нокс, Делон Райт, Лу Вільямс, Горгі Дьєнг, Шаріф Купер.

Підписання: Аарон Холідей (1,97 млн/1 рік), Френк Камінскі (2,46/1), Тайріз Мартін (2,74/2).

Трейди: 42 пік драфту на Тайріза Мартіна та 2 млн

Дежунте Мюррей та Джок Лендейл з Сан-Антоніо на Даніло Галлінарі, 1 раунд Шарлотт 2023, 1 раунди Атланти 2025 і 2027 та право на свап в 2026-му.

Джок Лендейл в Фінікс на кеш

Кевін Хьортер в Сакраменто на Джастіна Холідея, Моріса Харклєза та пік 1 раунду.

Стан селарі кепу: 151,5 млн на 16 гравців – 1,2 млн за податком на розкіш.

Драфт: Ей Джей Гріффін (16).

Атланта не виправдала вкладань коштів в минулому сезоні, а провідні гравці залишились незадоволенні ролями в команді та конкуренцією за хвилини на майданчику. Деякі навіть надумали форсувати трейд, тому кардинальні зміни були необхідні.

Замість більш гламурних та потребуючих кидків Лу Вільямса та Кевіна Хьортера в Атланті з’явилися роботяги Джастін Холідей та Моріс Харклєс. Одного з найдорожчих бекапів НБА Делона Райта змінив бюджетний Аарон Холідей. Ще одною заміною Хьортеру стане новачок Ей Джей Гріффін, який повинен не поступатися Кевіну в плані трьохочкової загрози.

Це повинно було забезпечити необхідну кількість кидків для Дежунте Мюррея, який повинен зняти навантаження плеймейкінга з Трея Янга та Богдана Богдановіча, а також стати апгрейдом над Делоном Райтом по захисту і підбиранням з беккорту.

На папері Мюррей – ідеальний гард в пару до Янга. Для Дежунте буде багато простору для маневрів, розумний і якісний партнер в беккорті з гарним кидком, а Мюррей повинен страхувати Янга в захисті і в боротьбі за дальні підбирання.

Також працьовитий Дежунте повинен підійти під філософію Нейта Макміллана і бути аналогом Віктора Оладіпо. Єдине питання по Мюррею в мене є стосовно його поведінки на матчах Pro Am та перепалки з Паоло Банкєро в соціалках. Якщо в нього почалася зіркова хвороба, то бути біді.

Ціна в три піки першого раунду і один свап виглядає вагомою, але жоден з цих піків не повинен бути високим. За злив контракта Даніло Галінарі також довелося б віддати еквівалент першого раунду, тому Мюррей обійшовся Гокс в два перших раунди та один свап – не так і погано за олл-стара на дешевому контракті.

Саме контракт цього гарда та маневрування з обміном Джока Лендейла дозволили Атланті знаходитись в одному мінімальному муві від повернення під податок на розкіш. Все ж таки кепологи в клубах НБА не даремно їдять свій хліб – ще одна філігранна робота з селарі кепом.

Можна сказати, що в цей оффсізон Гокс стали більш гармонійними, сбалансованими і менш егоїстичними. А ось наскільки це вплине на їх розташування на сильному Сході – залежить від реалізації задуму менеджменту на паркеті.

Чікаго Буллз

Пішли з команди: Трой Браун, Метт Томас, Адам Мокока.

Підписання: Зак Лавін (215,2 млн/5 років), Деррік Джонс (6,56/2), Тоні Бредлі (2/1 – опція гравця), Андре Драммонд (6,56/2), Горан Драгіч (2,9/1).

Трейди: –

Стан селарі кепу: 148,6 млн на 17 гравців – 1,7 млн під податком на розкіш.

Драфт: Дейлен Террі (18).

За минуле літо Чікаго перетворились в одну з найкращих команд НБА, але все ще трохи не дотягували до еліти. У Буллз не було багато часу, щоб зробити наступний крок у розвитку із-за спливаючого контракту Ніколи Вучєвіча та віку ДеМара ДеРозана – діяти треба було саме в цей оффсізон.

Перед Артурасом Карнішовасом був дуже непростий вибір: робити ще один гучний трейд з обміном майже всіх молодих гравців, або довіритись нинішньому кістяку і оточити його максимально класними рольовиками. Все це потрібно було зробити ще й без заходу у податок на розкіш.

Карнішовас не став переплачувати за Руді Гобера та зробив вибір на користь другого варіанту, у чому досяг успіху.

Зак Лавін лишився в команді на максимальному контракті. Можна дискутувати з приводу того чи заслуговує він таких грошей, але сучасна НБА побудована на подібних переплатах, бо якщо ти не даси зірковому гравцю максималку – це зроблять інші. Тоні Бредлі підняв опцію гравця, чим повинен був трохи засмутити Карнішоваса, але шо поробиш.

Зате подальші муви повинні були повернути посмішку на обличчя литовця, як у Джоуі з серіала «Друзі» коли він їв печінковий десерт Рейчел. Деррік Джонс лишився на вигідному контракті? Гарно! Андре Драммонд взяв всього 3,2 млн від МЛЕ? Гарно! Горан Драгіч підписався на мінімалку не к Дончічу, а в Буллз? Відмінно!

Всі ці муви пішли у великий плюс Чікаго, тому що ці гравці ідеально підходять під свої задачі саме в Буллз, а також всі були ну дуже бюджетними. Джонс буде ще однією захисною опцією проти форвардів, Драммонд з банки за 3 мільйони – просто подарунок для команди, якій був потрібен якісний центр з захистом та грою на підбираннях. Ну а Драгіч дозволить забути як страшний сон непорозуміння на ім’я Кобі Вайт.

Роботу Карнішоваса на драфті також можна оцінити на відмінно. Дейлен Террі у Літній Лізі показав себе креативним, розумним і атлетичним гравцем. Він все ще сирий з точки зору техніки та маси тіла, але він вже цього року може стати достойною підміною для травматичного Лонзо Болла. В перспективі Террі може взагалі замінити зіркового плеймейкера в Чікаго.

Чікаго в цей оффсізон провели точкове підсилення, яке цілком може зробити з них елітну команду на Сході, адже тепер в них майже нема мінусів і проблем з глибиною. І все це без нехтування майбутнім команди. Моя пошана литовському спеціалісту.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24 Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Спорт

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024 Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Спорт

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

Спорт

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Спорт

Connect
Newsletter Signup