Connect with us
La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил

Спорт

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил

Вперше гонки Кубку Світу з гірськолижного спорту я подивився ще у школі, певно років 20 тому, і вже тоді я мріяв якось потрапити на змагання, та побачити як це все проходить на живо.

Але я й подумати не міг, що першим етапом, на який вдасться потрапити стане легендарний Валь д’Ізер. Містечко, сховане далеко в французьких Альпах, куди доїхати не так і просто, а знайти номер в готелі та місце на паркінгу ще складніше.

Але нам все-таки вдалось переконати місцевий оргкомітет, що є в Україні люди, які слідкують за гірськолижним спортом, і навіть подкасти про нього записують, і після отримання акредитації, ми вирішили, що таку можливість втрачати не потрібно, і запланували візит одразу на 7 гонок Кубку Світу. Наше турне розпочиналось саме у Валь д’Ізер, звідки Білий Цирк стартує свою передноворічну подорож Європою.

Ще за два дні до старту, здавалось, що провести гігант і слалом буде неймовірно складно, всю південну Європу засипало аномальною кількістю снігу, і погода була просто жахливою, але на вечір пятниці опади припинились, і місцеві організатори змогли створити диво і ідеально підготувати легендарну трасу Face de Belevarde до гігантського слалому.

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Ранковий Face de Belevarde

Місцевий люд почав з’їжджатися з навколишніх міст і селищ ще з 8 ранку, і атмосфера була святковою ще під час першої інспекції траси спортсменами. І вона, ця інспекція була дуже важливою, тому що через непогоду звичний сеанс Free Ski, який би дав можливість познайомитись або ж згадати, що таке той Face de Belevarde, був скасованим, і спортсмени вперше вийшли на сніг саме змагального спуску лише за годину до старту.

Повні трибуни, і маса банерів в підтримку місцевих героїв Віктора Муфа-Жанде і Клемента Ноеля заряджали емоціями, і буквально за 5 хвилин до старту виглянуло сонечко. Погода таки змилувалась і розпочалися змагання.

І вже з першими номерами трибуни нагадали нам, де ми зараз знаходимось! Чемпіон світу Метью Фавр та чинний володар кубку світу Алексіс Пінтуро одразу продемонстрували, що вони будуть боротися не просто за подіум сьогодні. Але одразу за Алексісом фінішував лідер цьогорічного кубка – Марко Одермат, зі Швейцарії, який привіз місцевому герою одразу 0,32 секунди. Це просто вічність за мірками гігантського слалому.

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Алексіс Пунтуро

Відіграти так багато було фактично не можливо, та й взагалі швейцарець проїхав настільки швидко, що в одну секунди з ним помістилося лише п’ять спортсменів. Пінтуро, Фавр, спеціаліст з гіганту, хорват Філіп Зубчіч і перший стартовий номер, італієць Люка де Аліпрандіні. Фаворит місцевої публіки Муфа-Жанде після першої спроби був дев’ятим. Ще два улюбленці трибун, Клемен Ноель і Сіпріен Саразен розчарували, перший закінчив лише 38-им, а другий став єдиним спортсменом з топ-30 стартових номерів, який не фінішував у першій спробі.

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Погода перед другою спробою

Другий спуск стартував ближче до обіду, і ледь не вперше за кілька днів над Face de Belevarde запанувала дійсно погода з альпійських листівок. І це до речі дуже сильно допомогло сенсаційному Томасу Тумлеру зі Швейцарії. 49 стартовий номер потрапив у другу спробу з 29 результатом та проїхав настільки чітко, що у підсумку виграв абсолютно в усіх, та зміг фінішувати на 14 підсумковому місці! Йому вперше вдалось фінішувати у Валь д’Ізер, при чому стартує він тут з 2013-го року!

Томас на довго затримався у кріслі лідера і лише ближче до топ-15 йому довелось звільнити це почесно місце. Досить довго у троні сидів Генрік Крістофферсен, який просто сяяв у мікс-зоні: “Не зважаючи на те, що у мене було всього три тренувальні дні у гіганті та 4 дні у слаломі, я просто в захваті від свого нового екіпірування, і впевнений що ще кілька стартів, і я буду показувати звичні для себе високі результати”, – вихвалявся норвежський спортсмен. І дійсно, весь минулий рік він боровся з лижами й з палками, ніяк не міг підібрати те, що в його влаштувало. Судячи зі всього, цьогорічна екіпіровка дуже подобається Генріку. Сьогодні він закінчив з п’ятим результатом. А ось його колеги по збірній сьогодні показали не найкращі результати. “Певно я підійшов до цього схилу з надмірною обережністю”, сказав нам в інтерв’ю Лукас Браатен, який завершив змагання на 11 позиції. Хоча про обережність могли сказати абсолютно всі спортсмени сьогодні…

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Генрік Крістофферсен після фінішу в Валь д’Ізер

Дуже неочікувано, як мінімум для мене, другу спробу надзвичайно потужно пройшов австрійський спеціаліст зі слалому, Мануель Феллер, якому пощастило, що трасу другого спуску ставив саме тренер австрійської збірної. “У цьому сезоні я буду більше працювати саме над гігантом, і я щасливий, що потрапив на подіум у цій дисципліні вперше з Гарміша-2018”. І ви знаєте, це дуже серйозна заявка, якщо Ману дійсно буде повністю присвячувати себе не тільки слалому, у Марко та Алексіса можуть зявитися проблеми.

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Мануель Феллер – бронза у гіганстькому слаломі у Валь д’Ізер

І поки публіка готувала сині та червоні фаєри на честь Пінтуро, тихенько і непомітно з траси зійшов третій номер після першої спроби Філіп Зубчіч. На відміну від першого спуску, який виставив саме тренер хорватської збірною, у другому продемонструвати результат не гірше Філіпу не вдалось. Але це все вже було не важливим, тому що на старт вийшов Алексіс Пінтуро, і голос місцевого ді-джея, що заряджав вболівальників просто потонув у шаленому шумі трибун. 0,65 секунди, і француз впевнено посуває Феллера з лідерського крісла.

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Фініш Алексіса Пінтуро в Валь д’Ізер

Програти 0,32 секунди можливо, тим більше якщо ти змагаєшся з чинним володарем малого і великого кришталевого глобуса у нього вдома. Але Марко Одермат на старті сезону просто фантастичний. 0,27 переваги у другій спробі, та 0,59 за сумою двох спроб і швейцарець виграє другий гігантський слалом сезону.

“Я дуже задоволений стартом сезону, мені вдається абсолютно все. Хоча перед стартом тут, у Валь д’Ізері було хвилювання, тому що організм ще не повністю відійшов після перельоту з Північної Америки, але завтра буде слалом, тому я маю час відпочити і налаштуватися на етапи в Доломітах”

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Марко Одермат святкує свою другу перемогу у гігантському слаломі в сезоні

На питання Інни Волочай, чи буде він стартувати у швидкісному спуску в Валь Гардені, Марко відповів “Ні, на Саслонгу я буду стартувати тільки в Супергіганті, але це не значить, що я не буду їздити даунхіли в цьому сезону. Чи буду я їхати швидкісний спуск на Олімпіаді – поки що не знаю!

Марко залишається лідером загального заліку, та має максимальні 200 балів в заліку гігантського слалому. І завтра у змаганні слаломістів ми його не побачимо, але звичайно це не причина пропускати завтрашній перший слалом сезону! Клемент Ноель сьогодні на превеликий жаль місцевих вболівальників приїхав лише з 38 результатом, але вже в неділю він буде претендентом на подіум. Як і Пінтуро, звичайно.

La Face de Belevarde. Марко Одермат підкорює легендарний французький схил
Подіум гігантського слалому в Валь д’Ізер 2021

Прекрасні вихідні на фантастичному спуску Face de Belevarde продовжуються, і ми продовжуємо для Вас писати про змагання найшвидших лижників планети не тільки на нашому сайті, а й у телеграм каналі White Circus, де ви можете зацінити найкрутіші фото, та почути ексклюзивні коментарі від спортсменів! Підписуйтесь!

Віталій Волочай, Інна Волочай, спеціально для Sporthub.Media з Валь д’Ізер, Франція

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24 Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Пол Джордж в Сіксерс, Клей Томпсон залишає Уорріорс та інші топ-підсумки ринку вільних агентів | NBA 2023-24

Спорт

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024 Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Франція домінує, Міннесота та ОКС дивують трейдами, Лейкерс пишуть історію | NBA Draft-2024

Спорт

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

NBA Draft-2024. Мок-драфт by SportHub

Спорт

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Boston Celtics — NBA Champions 23/24 та завершення сезону

Спорт

Connect
Newsletter Signup