Connect with us
Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023

Спорт

Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023

Вчорашній дуже емоційний день якось дуже плавно перейшов у день сьогоднішній, і ця субота стала першим, і слава Богу єдиним днем на Чемпіонаті Світу, коли у стартових протоколах не було жодного українського спортсмена чи спортсменки.

Останні два дні у Будапешті будуть розпочинатися дуже рано, тому що у суботу та неділю по вулицях міста будуть бігти марафонці. Сьогодні стартували жінки, і о 7 годині ранку на центральній площі, де і відбувалися змагання зі спортивної ходьби температура була +23 градуси, і це здавалось би просто ідеальна погода, але на фініші, о 9:30 уже було під +30. Тому цей марафон легким не міг бути апріорі. Спортсменки спочатку пробігають маленьке коло у 2 кілометри навколо Площі Героїв, а потім долають 4 великих кола по історичному центру Будапешта, перебігаючи мости з Буди у Пешт і назад.

Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023
(Photo by Christian Petersen/Getty Images for World Athletics)

У жіночому марафоні, як і зазвичай була домінація Східної Африки, і перед останніми кілометрами на групі лідерок були одразу 4 ефіопки. Але далі щось пішло не так, і спочатку Цехай Гемечу зійшла з дистанції, а за 1500 метрів до фінішу просто фактично зупинилася Ялемзерф Єуалав, яка на останніх силах добігла в підсумку на 5 позиції. Чемпіонкою в підсумку стала переможниця дуже престижного Валенсійського марафону 2022 року, Аман Берісо Шанкуле, з результатом 2:24.23, другою фінішувала її співвітчизниця Готітом Гебресласе, а бронза поїхала у Марокко разом з Фатімою Гардаді.

Також сьогодні закінчувалися змагання десятитборців, які протягом двох днів з ранку до ночі змагалися на Національній Атлетичній Арені Будапешту і всіх можливих видах легкої атлетики. І це було дуже дивне десятиборство. На старт заявилися 24 спортсмени, і ще в перший день через травму стопи припинив змагання чинний чемпіон світу, і головна надія Франції на золото – Кевін Майєр. Трохи пізніше, знову таки через пошкодження знявся також Чемпіон Світу 2019 – Ніколас Кауль. І уже сьогодні зранку стало відомо, що на другий день змагань не вийде американець Закарі Земяк та ще 3 спортсмени. А у змаганнях з стрибків з жердиною одразу три спортсмени не змогли подолати стартову висоту, і по факту перед вечірньою сесією у боротьбі залишилися лише 15 атлетів з 24. При цьому реальні шанси на медалі були лише у шести.

Окрім марафонів, у останні два дні також розігруються медалі у естафетах, бігах на 5000 метрів і на довгих спринтах, тобто на 800 метрів. І сьогодні чоловіки бігали якраз таки на два кола. Ще позавчора у попередніх забігах вилетів чемпіон 2022 року Емануель Корір з Кенії, тому фаворитами фіналу були дуже сильно у цьому сезоні два алжирці, Мула і Седжаті, а також бронзовий призер з Орегону – Марко Ароп, та другий найшвидший кенієць цього сезону – Емануель Ваньйоньї. Уже з перших метрів дистанції було помітно, що кенієць хоче бігти в свій темп, лише 52.68 на першому колі, це далеко не рекордний темп, який ніби як мав влаштовувати Емануеля. Але за 300 метрів до фінішу Ароп вийшов на зовнішній радіус і дав такий ривок, що втриматися не зміг ніхто. Канадець в підсумку досить спокійно відпрацював і фінішні 100 метрів, та заслужено забрав золото. Ваньйоньї став другим, а боротьбу за третє місце виграв британець Бен Патіссон. Обидва алжирці – без медалей, а Седжаті взагалі був дискваліфікаваний за те що при виході з останнього віража дуже активно розштовхував всіх навколо.

Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023
Marco Arop of Team Canada (Photo by Stephen Pond/Getty Images for World Athletics)

І це стало початком чудового вечора для канадської легкої атлетики, тому що спочатку золото та срібло завоювали Пірс Лепаж і Дам’єн Ворнер у десятибирстві, а потім срібло до загального заліку збірної Канади додала у штовханні ядра Сара Міттон. Станом на передостанній день – Канада посідає друге місце в медальному заліку, і це насправді величезна сенсація. Золото досить спокійно, фактично уже в першій спробі виграла Чейз Ілі з команди США.

У жіночому фіналі на 5000 метрів ми побачили третій дубль битви між Хассан та Кіп’єгон. В фіналі на 1500 метрів виграла кенійка, в півфінальному спринті на 5000 метрів перемогла Сіффан, і ось фінал, та останній шанс для нідерландки взяти золото на цьому чемпіонаті світу. Забіг очікувано був дуже повільним, ніхто на результат бігти не планував і у підсумку на фініші були зафіксовані 14:53.88 – це майже на 50 секунд повільніше світового рекорду, який був встановлений кілька місяців тому. Чемпіонати Світу та Олімпійські Ігри – не ті змагання на яких встановлюють рекорди на стаєрських дистанціях, тому майже завжди ми стаємо свідками дуже тактичних фіналів. Так сталося і сьогодні у Будапешті. Хассан та Кіп’єгон прив’язані одна до одної невидимою ниткою пробігти 4600 метрів, і разом з чемпіонкою світу у кросі, Беатріс Чебет почали спринтувати за 400 метрів до фінішу. Сіфан намагалася вийти у велосипедному стилі з-за спини у кенійки, але до останніх метрів їй цього зробити так і не вдалося. Фейт Кіп’єгон стає першою спортсменою в історії хто виграє 1500 та 5000 метрів на одному чемпіонаті, а Сіфан Хассан їде додому без золотої медалі і ж дуже поганими спогадами про цей чемпіонат. Падіння на 10000 метрів, бронза на 1500 і срібло на 5000.

Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023
Sifan Hassan of Team Netherlands and Faith Kipyegon of Team Kenya (Photo by Christian Petersen/Getty Images for World Athletics)

Але глобально, як це зазвичай і буває в дні коли проводяться фінали у чоловічій жердині, цей день був бенефісом Арманда Дюплантіса. Шведський американець виграв, але світовий рекорд у 6.23 він побити не зміг. Американцем він сам себе назвав на прес-конференції після змагань. Призерами став хлопець з шведським паспортом, який виріс, учився і живе в США, філіпінець, який проживає в Італії, і його тренує український тренер Віталій Петров, нагадаю, колишній тренер Сергія Бубки. Австралієць та американець розділили бронзу, тому подіум у стрибках з жердиною став дійсно найбільш глобальним з усіх, але рівних Мондо Дюплантісу знову не було, і не дивлячись на те, що Ей Джей Обієна стрибнув 6.00, все рівно швед був сильніше. Він взяв 6.05 з першої спроби, а коли філіпінець переніс свої спроби на 6.10, то Дюплантіс так само спокійно впорався і з 6.10. Друга золота медаль чемпіонату світу у Мондо, і на прес-конференції він сказав, що ще 5 штук для того щоб в історичному ракурсі обійти Бубки – це те про що він, звичайно, думає.

Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023
Silver medalist Ernest John Obiena of Team Philippines, bronze Christopher Nilsen of Team United States, gold medalist Armand Duplantis of Team Sweden and bronze medalist Kurtis Marschall of Team Australia (Photo by Stephen Pond/Getty Images for World Athletics)

Закривали день естафети 4 по 100 метрів, і якщо сумнівів у американській збірній у чоловіків, після отримання стартових протоколів не було ні у кого, то у жіночій естафеті мала бути справжня заруба. Так воно і сталося, американці Колмен, Керлі. Карнс і Лайлз просто знищили усіх, не дивлячись на те, що передача палички від Керлі до Карнса і далі до Ноа Лайлза була далекою від ідеалу. Але 37.38 і олімпійські чемпіони з Італії за спиною, і Ямайка на третій позиції. Ноа Лайлз виграє, як і обіцяв три золота у Будапешті. До нього такий хет-трик робили лише 5 спортсменів в історії!

Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023
Noah Lyles of Team United States (Photo by Christian Petersen/Getty Images for World Athletics)

У жіночій же естафеті ми очікували боротьбу трьох естафет, класичні збірні Ямайки та США і сильна цього сезону збірна Великобританії. У Ямайки у півфіналі бігла Елейн Томпсон-Ерра, Олімпійська Чемпіонка Токіо і Ріо на 100 метрів, але у фіналі їй місця не знайшлося, у американок вийшли усі найсильніші. І це було прекрасно. РІвний старт, чіткі передачі естафети і фінішна пряма на якій змагаються чемпіонка світу на 100 метрів проти чемпіонки світу на 200 метрів. Шакері Річардсон була швидшою, 41.03 – рекорд чемпіонатів світу, і США виграє свою 11 золоту нагороду.

Дюплантіс, Канада та естафети з США. День восьмий. Будапешт 2023
BUDAPEST, HUNGARY – AUGUST 26: Sha’Carri Richardson of Team United States (Photo by Christian Petersen/Getty Images for World Athletics)

Був сьогодні також момент, який мене, та ще багато кого розчарував. Десятиборці закінчили свій фінальний забіг о 21.33 за місцевим часом, і поки вони віддихалися, та підготуватися бігти на коло пошани, класичне для багатоборців коло пошани – на старт уже випустили чоловічі естафети, а як тільки добігли хлопці, і люди, які два дні зранку до ночі тішили вболівальників побігли на своє коло нарешті, їх знову зупинили – на цей раз через жіночу естафету. Та й у мікст-зоні десятиборці опинилися разом з Фейт Кіп’єгон, Дюплантісом і учасниками обох естафетних фіналів, і хоч антропометрично вони ніде на загубляться, то з точки зору уваги – їх сьогодні обділили.

Віталій Волочай, з Будапешту, спеціально для Sporthub.Media

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024 Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024

Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024

Спорт

Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги

Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги

Спорт

Велика передмова до плей-офф НБА та трошки про інший баскетбол Велика передмова до плей-офф НБА та трошки про інший баскетбол

Велика передмова до плей-офф НБА та трошки про інший баскетбол

Спорт

Драма в Дніпрі, рекорд Михайлюка, фініш регулярок та анонс тижню плей-інів в НБА та Євролізі Драма в Дніпрі, рекорд Михайлюка, фініш регулярок та анонс тижню плей-інів в НБА та Євролізі

Драма в Дніпрі, рекорд Михайлюка, фініш регулярок та анонс тижню плей-інів в НБА та Євролізі

Спорт

Connect
Newsletter Signup