Published on
Фейт Кіп’єгон сьогодні в чудовому стилі виграла фінал на 1500 метрів у жінок, у чоловічому стіпльчезі ми бачили битву між Ламеча Гірма та Софіаном Ель Баккалі, яку виграв мароканець. Ми стали свідками сенсаційної перемоги молодої американки Лаулауги Таусаги в метанні диска, всі разом дивувалися вильоту Олімпійського Чемпіона та Чемпіона Світу у бігу на 800 метрів уже в першому раунді, та переживали за українських спортсменів.
Але всі ці історії сьогодні були чимось на кшталт прем’єри хороших документалок в один день з прем’єрою останньої частини “Месників”. Тільки месник був один.
Джанмарко Тамбері до вчорашнього дня, мав у своїй колекції все – титул Олімпійського чемпіона, Чемпіона Європи на стадіонах і у приміщеннях, Чемпіонат Світу у приміщеннях, двічі перемагав у загальному заліку ДІамантової Ліги, не вистачало лише одного трофею. І нарешті, сьогодні він його здобув. Причому здобув відносно без проблем, тому що лише на 2.25 випадково один раз він збив планку, а далі все пішло як по маслу, і італієць став єдиним стрибуном у секторі, який осилив 2.36 з першої спроби, що йому і принесло титул Чемпіона Світу.
Розказувати, що було далі – немає сенсу, тому що Тамбері робив те, що вміє найкраще – шоу! І це шоу було феноменальним, хвиля на трибунах, цілий сектор тіфоззі, синхронні оплески всім стадіоном і коло пошани, чи п’ять кіл пошани, ніхто уже не рахував. Ми чекали на Тамбері у мікст-зоні майже 2 години, як вдало сказав наш американський колега – “Певно немає на цьому стадіоні людини, з якою ти не поспілкувався”. Бо так воно і було, і якби журналістів було в 3 рази більше, Джанмарко давав би коментарі до 4 ранку, без проблем.
Другим сьогодні став Джувон Гаріссон, який на цьому Чемпіонаті виступає лише у висоті, а трійку призерів замкнув уже п’ятиразовий, і тим самим найтитулованіший стрибун в історії – Мутаз Баршим. Для українців Олега Дорощука та Андрія Проценка цей фінал став провальним. Олег ледь не завершив змагання на стартовій висоті, а Андрій не зміг підкорити базові для себе 2.29…
Невдалим цей день також став для Анни Рижикової та Вікторії Ткачук, які зупинилися на стадії півфіналів у довгих бар’єрах, для виходу у фінал потрібно було вибігати з 54 секунд, чого у цьому сезоні українки не робили. Не вдалось і у Будапешті. Анна в підсумку 10, Вікторія 17.
Щодо інших подій, то як я вже написав на початку – вони всі відійшли на другий план. Хоча по відношенню до таких легенд світового стаєрського бігу, як Фейт Кіп’єгон та Софіан Ель Баккалі, це звучить якось дивно. Кенійка свій фінал виграла досить легко, з перших метрів очолила пелотон, і з цієї позиції посунути її не вдалося, Сіфан Хассан, яка на папері була найсерйознішою конкуренткою для Фейт, почала спринтувати надто пізно і закінчила забіг лише третьою.
У стіпльчезі нас чекала битва між Чемпіоном Світу 2022 року Ель Баккалі, та свіженьким світовим рекордсменом з Ефіопії – Ламеча Гірмою. І це дійсно була дуель, у які всі інші боролися лише за бронзу. Мароканець виявився більш готовим до цього чемпіонату, і його на його ривок за 250 метрів до фінішу, Ламеча відповіді не найшов..
Дуже драматичним останнє коло стало для двох кенійців. Абрахам Кібівот за 300 метрів до фінішу мав дуже велику перевагу над четвертим Леонардом Беттом, також з Кенії. Але третя з кінця перешкода стала для нього проблемною, Абрахам перечепився і дуже болюче впав, сильно роздер собі руку, і втратив дуже багато часу. Його співвітчизним наздогнав Кібівота і міг спокійно його обійти, та виграти бронзу. Але Леонард оглянувся, і побачив що позаду нікого немає, і два кенійці мають запас у кілька секунд над переслідувачами, тому далі до фінішу він побіг поряд з партнером, і не став його обганяти на останніх метрах, хоча очевидно був значно швидшим, ніж травмований Кібівот. Фейр Плей, такий яким він має бути. Браво.
А ще сьогодні вперше за 10 років на подіум Мундіаля не піднялася Сандра Перкович у метанні диска, і другий рік поспіль Валері Алман програє золото Чемпіоната в передостанній спробі. На цей раз вона поступається молодій партнерці по збрній США – Лаулазу Таусазі. А ще на 800 метрів вже у забігах були сенсації, а ще Кендра Гаріссон на 100 з бар’єрами показала найкращий результат сезону у світі, але якщо чесно, вже зовсім немає сил про це писати. Всі сили забрав італійський, напівголений месник, і Чемпіон Світу в стрибках у висоту, Джанмарко Тамбері.
До завтра
Віталій Волочай, спеціально для Sporthub.Media з Будапешта
You must be logged in to post a comment Login