135-й Вімблдон – найстаріший і найпрестижніший тенісний турнір серії Великого Шолому – стартував в передмісті Лондона, розпочався із традиційного для Туманного Альбіону дощу, через що тенісисти не змогли дограти перший день змагань.
Втім, наші дівчата встигли провести свої поєдинки: 29-та сіяна Ангеліна Калініна (№36 світового рейтингу WTA) успішно дебютувала в основній сітці Вімблдону проти угоркиАнни Бондар. А Леся Цуренко (№114 WTA), для якої це вже 10-й Вімблдон, в першому колі переграла британку Джоді Баррейдж.
І ось в другому раунді дві українки зустрінуться між собою: хороша новина полягає в тому, що представниця нашої країни точно пройде в третє коло; погана – що одна з них точно завершить свій виступ в одиночних змаганнях.
Ще двоє наших дівчат, Марта Костюк і Даяна Ястремська (відповідно 79й і 74й номери світового рейтингу), що в попередні роки вже пробивались до наступних раундів, зіграють з нижчими за рейтингом британкою Кеті Свон та румункою Аною Богдан.
Окрім того наші одиночниці заявлені і в парному турнірі. Також в дуеті з латвійкою Єленою Остапенко та румункою Ралукою Олару ми матимемо змогу повболівати за сестер Людмилу та Надію Кіченок.
Наші тенісистки заздалегідь прибули на Туманний Альбіон, встигли адаптуватись і зіграти на серії підготовчих турнірів. А також не втомлюються нагадувати світовій спільноті про події на Батьківщині і важливість всесторонньої підтримки.
Світові зірки тенісу активно до цього долучаються.
Володар рекордної кількості чемпіонських титулів Вімблдону (восьми) швейцарець Роджер Федерер, який вперше з 1998 року не змагатиметься на турнірі, ще на початку весни перерахував півмільйона доларів українським дітям.
Дворазовий переможець Вімблдону британець Енді Маррей пообіцяв увесь свій виграш передати на допомогу українцям що постраждали внаслідок війни.
Представник дружньої нам Польщі і 7-й сіяний Хуберт Хуркач пообіцяв перечисляти 100 євро за кожен ейс. На жаль, польський спортсмен не зміг подолати перший раунд змагань і завершив свій виступ на турнірі. Але встиг виконати 21 ейс; тож дві тисячі євро допомоги зайвими не будуть.
Його співвітчизниця, перша ракетка світу зі стріком у 35 виграних поспіль матчів 21-річна Іга Швьонтек, яка нещодавно виграла Ролан Гаррос, буде безумовною фавориткою жіночих змагань. Польська тенісистка демонструвала солідарність з українцями протягом всього Відкритого чемпіонату Франції, виходячи на корт з жовто-блактиною стрічкою і також висловила підтримку нашій країні у своїй переможній промові.
Цьогоріч ми матимемо нову переможницю Уімблдону, адже минулорічна тріумфаторка Ешлі Барті закінчила спортивну кар”єру і не зможе захистити титул.
Не проти оновити свій власний рекорд у 23 титули на турнірах серії Великого Шолому легендарна Серена Вільямс, яка отримала вайлд-кард на турнір і збирається повернутись в еліту світового тенісу після тривалої відсутності на корті.
На рекорд американки націлений також іспанець Рафаель Надаль, який виграв два попередні турніри серії і попри не найкращу форму намагатиметься зібрати цьогорічний Гренд Слем.
Є такий шанс і у швейцарця Станіслава Ваврінки – до головних титулів відкритих Чемпіонатів Австралії, Франції та США (щоправда, різних років), йому бракує перемоги на британській траві.
Серб Новак Джоковіч на ній не програвав з 2017 року: переможець трьох поспіль попередніх Уіблдонів є головним фаворитом на цьому також.
Власне, першим сіяним він став після рішення організаторів про відсторонення російських та білоруських спортсменів від участі в турнірі, через що міжнародні тенісні асоціації ATP і WTA позбавили турнір рейтингових очок. З чим, як і власне з недопуском представників країн-агресорів, незгодні багато хто зі спортсменів, серед яких і Джоковіч, що і сам перебував під забороною участі у відкритому Чемпіонаті Австралії через ухиляння від вакцинації.
Тож першою ракеткою світу серб не стане навіть після виграшу на турнірі – лідером рейтингу і надалі лишатиметься громадянин РФ Даніл Мєдвєдєв, який пропускає Вімблдон і висловлює незадоволення рішенням організаторів з цього приводу, але мовчить про російське вторгнення на територію суверенної держави.
Також не виступатиме і другий у глобальному заліку німець Алєксандр Звєрєв – через травму отриману в півфіналі Ролан Гарросу. Таким чином вперше в цьому сторіччі на турнірі серії Гренд-Слем відсутні і перша і друга ракетки світового рейтингу.
Серед тих, хто через травму знявся із турніру, також і чоловік Еліни Світоліної француз Гаель Монфілс. Подружжя очікує на народження первістка, тож наша зіркова тенісистка вперше за 7 років не виступатиме на Уімблдоні, хоча до столиці Британії вона прибула з не менш важливою місією – як посол благодійної ініціативи United24.
Еліна була однією з тих, хто з перших днів повномасштабної війни разом з іншими нашими іменитими тенісистами, домагались відсторонення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань.
Вімблдон став першим турніром такого рівня, який прийняв таке рішення – вперше з часів Другої світової. Організатори від імені Всеанглійського клубу та Комітету з керівництва Чемпіонату, висловили таким чином підтримку всім, хто постраждав від вторгнення РФ в Україну.
В рамках самого турніру пройдуть численні благодійні заходи, організаторами буде передано більше півмільйона фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу і підтримку біженців, а Посол України у Великобританції запрошений до королівської ложі.
Хоча результати Вімблдону не вплинуть на рейтинг ATP та WTA (що фігурувало серед причин відмови деяких атлетів від участі – зокрема колишньої першої ракетки світу американки Наомі Осаки), все ж турнір залишається надзвичайно престижним і успішно виступити на ньому й заявити про свою позицію у такий визначальний час є великою справою для наших і дружніх нам тенісистів.
Тож вболівамо і підтримуймо українських спортсменів і всіх, хто зараз бореться за нашу країну!