Connect with us
TOП програм Олімпійського сезону у фігурному катанні

Спорт

TOП програм Олімпійського сезону у фігурному катанні

by Inna Volochai

Минула добра половина сезону і ми мали змогу надивитись достатню кількість прокатів, аби формувати якісь рейтинги. Отже, вашій увазі пропонується суб’єктивний хіт-парад, в якому не буде місця класиці, заїждженим Ромео і Джульєтті, варіацій на тему Лебединого Озера, Болеро, Кармен, Вівальді чи Рахманінова. А також спроб “перекатати” знакові програми, які асоціюються (принаймні у автора) виключно з конкретними фігуристами, що свого часу здійснили прорив. Але це не означає, що ми про них не згадаємо.

Топовий топ: Ґабріелла Пападакіс / Ґійом Сізерон 

Їх ритм-танець – однозначно краща програма сезону! Шедевр, який можна передивлюватись безкінечно і кайфувати щоразу завдяки геніальній постановці і бездоганному виконанню. 

Навіть якщо ви настільки далекі від фігурного катання, що дивитесь його раз на рік на ковзанці біля новорічної локації за чашкою глінтвейну чи обліпихового чаю. 

З допису Катерини Макаревської дізналась, що рухи французи почерпнули зі стилю вакінг (waacking), що родом із гей-клубів 1970-х, для якого, втім, притаманніша музика диско.

Витримуючи тематику вуличних танців, Габріела і Гійом віддали данину ЛГБТ-культурі того й цього часу і адаптували під музику Джона Ледженда. Тож тепер, коли чую голос Ледженжа і “I was sent here for you”, перед очима проноситься, точніше, пропливає саме їх прокат.

В той же час їх танго в довільній не так чіпляє; але зважаємо на Олімпійський цикл і вподобання суддів. Втім, якщо і з таким контентом французи не виграють Олімпіаду – я точно зневірюсь у цьому виді спорту (чи у цьому виді фігурного катання як мінімум) 

Медісон Чок / Еван Бейтс 

Як самі фігуристи зізнавались в інтерв’ю, ідея поставити довільну під Дафт Панк до них прийшла у спортзалі, де вони почули їх трек і згадали про свою любов до французького електронного дуету, що розпався на початку року. 

Нетривіальні, небанальні, креативні й футуристичні. В прямому і переносному сенсі космічна Медісон, в образі якої продумана кожна деталь: від сукні до зачіски, макіяжу і манікюру. Фантастична актриса і фігуристка! Так, і Еван.

Після кобри, яка за два сезони полюбилась, було важко вигадати щось, в чому б вони були органічніші. Але вдалось вкотре здивувати. І хоча їх ритм-танець під мейнстрімну Біллі Айліш, все ж хотілось, аби ця танцювальна пара поборолась за медалі.

Нейтан Чен 

Немезіс у короткій програмі – це як “немезіс” чотирьохрічної давнини у Пхьончхані, коли талановитий і амбіційний юнак не послухав мудрого Рафа і завалив олімпійський дебют, перенаситивши прокат надто складним і не надто стабільним на той час контентом.

За цей Олімпійський цикл він жодного разу не програвав, окрім першого старту на Скейт Америка, де і представив публіці майбутній доробок на Пекін.

Довільна минулорічна – то був суцільний мед в очі (та вуха) тривалістю в чотири хвилини, але Чен вирішив цього разу піти консервативнішим шляхом і звернутись до творчості Моцарта. Буду відвертою у своїй (не)любові до класики: не настільки сильні враження, але під кінець Нейтан розкатує і вивозить на класі.

Кевін Еймоз 

Француз сраждав і від локдаунів, і від розлуки з улюбленим тренером Сільвією Фонтаною, і від безкінечних травм. Ставив сам собі програми в минулому сезоні, вкотре довівши, що не боїться експериментувати з образами. 

Але обидві цьогорічні постановки, що Кевін явив публіці на домашньому етапі Гран-Прі, драйвова коротка під Принца і (омобливо) експресивна довільна під саунтрек з “Хмарного атласу” –  jewel, хай поки що і не доведений до блиску.

Марк Кондратюк

Відкриття минулого сезону! Самобутній, оригінальний, “артовий” (як його охарактеризував Ваня Шмуратко, чим і звернув мою увагу на цього фігуриста).

Тримають від початку і до кінця динамічність, швидкість, точне потрапляння в образ і музичні акценти; немає відчуття, ніби він катає (як багато хто) одні ті самі зв’язки, байдуже під яку мелодію.

Обидві програми, як коротка під “Золотий Вік”, так і довільна під рок-оперу “Ісус Хритос – суперзірка” в цьому плані досить новаторські, особливо як для Олімпійського комітету країни, яку представлятиме фігурист. 

З Круелли Александри Трусової нарешті перестали ліпити недолугу Джульєту й ідеально потрапили в кіношний образ. Навіть зірвані елементи не так ріжуть очі і не настільки псують загальну картинку: при такій кількості заявлених квадів “ракета” цілком може собі дозволити один-два завалити.

Софья Самодурова: 19-річна Чемпіонка Європи запам’яталась симпатичною і легкою короткою під Дуа Ліпа і доволі, здавалось би, очевидним вибором “Мулан” у вокальному супроводі солодкоголосої Крістіни Агілери для довільної на олімпійський сезон, який для вихованки Мішина, схоже, вже закінчився і за чутками може стати останнім.

Серед спортивних пар я б виділила хіба японців Ріку Міура / Ріучі Кіхара – в їх програмах купа цікавих знахідок і самі постановки дивляться легко, жваво і свіжо. І наших Віолетту Сєрову / Івана Хобту – за хуліганську коротку під “Birds of Prey” і образ Харлі, який дуже личить партнерці!

___________________________________

Програми фаворитів, які НЕ увійшли до рейтингу

Юзуру Ханью: зухвала і драйвова минулорічна коротка під “Let me entertain you” Робі Уільямса точно би потрапила в топ, але Юзу перемістив її в гала, замінивши попутно і чорний шкіряний костюм на скромніший “білий верх-чорний низ”.

На свій третій Олімпійський сезон дворазовий Чемпіон взяв по великому рахунку те саме, що і на минулих двох, ускладнивши собі життя поки що незарахованим 4А (ох відчуваю, як починають летіти гівнячки від поціновувачів “Сеймея”, Ше-Лінн Бурн, кімоно і японської культури, невід’ємною частиною якої уже став і сам Юзуру Ханью)

Джейсон Браун і його список Шиндлера – це особиста і дуже глибока історія, але після постановки Авербуха для Ліпніцкої постійно проводиш паралелі і згадуєш дівчинку в червоному вбранні. Хоча визнаю, що його варіація на цю тему явно успішніша, ніж у Коляди (від якої той встиг відмовитись на користь минулорічного Білого Ворона)

Завжди суперкомпонентний Джейсон, тим не менше, матиме непогані шанси з нею, навіть не дивлячись на відсутність чистих квадів (як і у Васільєвса) хоча і значною мірою залежатиме від помилок суперників. Таке вже траплялось з Еваном Лайсачеком у Ванкувері; але прогрес відтоді валить семимильними кроками (чи то обертами в чотири з половиною), тому історія нарядчи повториться.

Коротка “Sinnerman” минулорічна; коротка шедевральна. З розкішними шпагатом, бауером, без квадів і без коментарів. 

Шома Уно: після авангардного Арміна ван Бюрена попередніх сезонів очікувала від них зі Стефаном Ламб’єлем чогось прогресивнішого, ніж доволі заїжджене (хоч і менш класичне, порівняно з Валієвою) Болеро. 

Найбільш вірогідної майбутньої Олімпійської Чемпіонки Каміли в моєму рейтингу теж не буде – можливо, якби їй лишили минулорічну повітряну коротку під “Шторм” Редфорда…

Еріка з його новою партнеркою Ванессою Джеймс – також. Цікава сама пара і те, як вони “прикатаються” до Олімпіади. Але обидві постановки схожі, ліричні і дещо приторні, тому враження певною мірою розмиваються.

Не зовсім зрозуміло, під що кататимуться на Олімпіаді Вікторія Сініцина з Нікітою Кацалаповим – ми толком не бачили їх довільної (чи то під Майкла Джексона чи то під Людовіко Ейнауді?) ні цього сезону, ні минулого через травми і зняття зі стартів. Тим часом від дуету  Степанової і Букіна я очікувала чого завгодно, але не банальну нудну класичну Джульєтту в сучасній нічній сорочці.

_________________________________

І наостанок рейтингу, який перетворився на лонг-рід, хочеться згадати програму, що могла би прикрасити сезон. Йдеться про “Alegria” із репертуару Цирку дю Солей від Євгенії Медведєвої, поставленої ще під керівництвом Браяна Орсера, яка на жаль стала показовою і прощальною у спортивній кар’єрі срібної призерки минулої Олімпіади, а тепер головної зірки льодових шоу Авербуха і тіктоку Мілохіна.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Старт WNBA, Денвер живий, Нікс вмирають, скандальний вибір MVP Євроліги Старт WNBA, Денвер живий, Нікс вмирають, скандальний вибір MVP Євроліги

Старт WNBA, Денвер живий, Нікс вмирають, скандальний вибір MVP Євроліги

Спорт

Денвер в небезпеці, Едвардс — новий Джордан (?) та усі підсумки тижня в плей-офф НБА Денвер в небезпеці, Едвардс — новий Джордан (?) та усі підсумки тижня в плей-офф НБА

Денвер в небезпеці, Едвардс — новий Джордан (?) та усі підсумки тижня в плей-офф НБА

Спорт

Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024 Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024

Катастрофа Фінікса, легендарність Брансона, історичний недокамбек Далласа | NBA Play-offs-2024

Спорт

Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги

Трилери в Денвері та Нью-Йорку, інші перші враження від плей-офф НБА та передмова до плей-офф Євроліги

Спорт

Connect
Newsletter Signup