Спорт

Перший, дощовий ранок Чемпіонату Світу. Будапешт-2023

Репортаж з ранкової сесії Чемпіонату Світу з легкої атлетики 2023 року.

Чемпіонат Світу 2023 року у Будапешті стартував з запізненням.. Метеорологи обіцяли спеку протягом усіх 9 днів чемпіонату, але вже у перший день столицю Угорщини накрило дощем, при чому таким серйозним, що старт першого медального виду, чоловічої ходьби на 20 км, перенесли на дві години. Ранкова сесія на стадіоні також розпочалась на годину пізніше, і перші медалі на Площі Героїв у Будапешті у скороходів розігрувалися уже одночасно з ранковою сесією.

Чемпіоном Світу став іспанець Альваро Мартін, який точно так само, як минулого року у Мюнхені, спокійно розпочав, але просто знищив усіх на другій половині дистанції. Дворазовий бронзовий призер минулорічного Мундіалу, Персеус Карлстром з Швеції цього разу здобув срібло, і однозначно буде претендувати на золото на 35км дистанції, бронзовим став бразилець Кайо Бонфім. Український дебютант Чемпіонатів Світу, Сергій Світличний фінішував з 28 результатом, програвши переможцю майже 5 хвилин. 

Альваро Мартін, чемпіон світу у спортивній ходьбі на 20 км

Семиборство розпочалося з бар’єрного бігу, і здається під 15 тисяч глядачів прийшли саме за цим на стадіон у цей дощовий ранок. Ксенія Кріжан та Ріта Немеш зі збірної Угорщини у перших двох забігах зірвали купу овацій, хоча звичайно на медалі на домашьому чемпіонаті вони претендувати не будуть. Фаворитки стартували у останньому третьому забігові, і американки Талайя Брукс та головна суперфаворитка, Анна Голл пробігли з двома найкращими результатами ранку, усі інші семиборки вибігти з 13 секунд не змогли. Нідерландка Анук Феттер – восьма після коротких бар’єрів, британка Катаріна Джонсон-Томпсон – лише 10. 

У чоловічому штовханні ядра, як і зазвичай в перший день Чемпіонату зранку кваліфікуються а під вечір уже змагаються за медалі. Джо Ковач у своїй групі штовхав п’ятим і довго в секторі не затримався, 21.59 у першій же спробі, і один з лідерів сезону спокійно пішов готуватися до вечірнього фіналу. За кілька хвилин до нього долучився Том Волш, який штовхнув ядро на 21.73, і невдовзі після них, світовий рекордсмен, Раян Краузер також досить спокійно завершив ранкову програму – 21.48. Але найбільш шокуючим у перших спробах став результат бразильця Дарлана Романі, спротсмен, який був 4-им на Іграх у Токіо змусив весь стадіон вигукнути штовхнувши снаряд на 22.37. Наша ж увага була прикута до Романа Кокошка, український штовхальник, який мав не найкращий літній сезон, розпочав дуже не вдало, лише 18.56, що майже на три метри ближче, ніж потрібно для кваліфікації, друга спроба значно кращою не стала, лише 19.09, а остання на 8 сантиметрів кращою. В підсумку – 19.17 та 28 позиція, без будь яких шансів на фінал, щоб потрапити у топ-12 потрібно було штовхати ядро на 20.74!

Ще одна дисципліни, в якій в перший же день розігрують медалі – змішана естафета 4 по 400 метрів, у ранкових кваліфкаціях без особливих сенсацій, але з одним неприємним моментом – збірна Доманіканської Республіки, чинні чемпіони, на жаль не вийшли на старт. Американська та Британська команди спокійно пройшли до фіналу не основними складами, а от Нідерландці потішили публіку, і в ранкових забігах ми побачили Фемке Бол та Лієке Клавер

BUDAPEST, HUNGARY – AUGUST 19: (Photo by Christian Petersen/Getty Images for World Athletics)

Досить спокійними також були кваліфікації у чоловічому стіпльзейзі, Ель Баккалі, Коеч, Гетнетт Вале а також світовий рекордсмен, Ламеча Гірма досить спокійно вийшли до фіналу. Що цікаво, на цьому чемпіонаті змінився формат кваліфікацій на довних дистанціях, від нині до фіналу не добирають по результату, тобто з кожного забігу виходить фіксована кількість спортсменів, що змушує їх рубитися на кожному фініші. Як на мене – чудове рішення. 

А далі на нас чекала найбільша драма першої змагальної сесії Чемпіонату. У сектор для стрибків у довжина вийшла Марина Бех-Романчук, і розпочала з заступу. Другу її спробу переглядали всі, і при цьому я маю на увазі абсолютно всіх. Журналісти, колеги Марини по сектору, тренери, члени збірної України і врешті-решт судді. Автоматична система фіксації показала знову заступ, на цей раз на 0.3 см, але візуально у всіх повторах і сповільнених кадрах – заступ був не помітним. У пісдумку українська делегація подала протест, тому що стрибок був на 6.61, і міг дати Марині місце у фіналі. Але на жаль, судівська колегія переглянувши протест, його не задовільнила, і Марина Бех-Романчук вкотре у своїй кар’єрі закінчила змагання без будь-якого результату.

Ранок, а точніше, вже обід для нашої збірної все таки закінчився на мажорній ноті. Михайло Кохан досить спокійно виграв свою підгрупу кваліфікації і вийшов у завтрашній фінал у метанні молота з другим загальним результатом. Далі нього метнув лише сенсаційний канадець Ітан Катсберг, який встановив рекорд Канади з результатом у 81 метр та 18 сантиметрів.

У вечірній сесії українців не буде. Зате будуть емоції у змішаній естафеті 4 по 400, буде битва між Краузером та всіма іншими у штовхання ядра, і буде фінал на 10000 метрів у жінок, який має стати першим кроком для Сіффан Хассан до історичного досягнення – перемоги у трьох стаєрських дисциплінах.

Віталій Волочай, ексклюзивно для Sporthub.Media з Будапешту

Exit mobile version