by Inna Volochai
Церемонія відкриття традиційно викликає величезний інтерес у глядачів не лише як видовищне шоу, а й як своєрідний модний показ.
Для спортсменів це незабутні враження від проходу Олімпійським стадіоном; для дизайнерів – можливість презентувати олімпійську форму перед усім світом!
І поки атлети виборюють право представляти свою країну спортивними досягненнями, модні бренди змагаються за право одягати збірні на Іграх.
Тож для тих, хто не мав можливості слідкувати за Церемонією Відкриття, ми зробили підбірку “аутфітів”, що найбільше нам запам’ятались під час параду атлетів
Франція
Законодавці світової моди і представники країни-господарки першої Зимової Олімпіади, яких зазвичай одягав Lacoste, цього разу звернулись до класичного французького бренду Le Coq Sportif
Дизайнери не стали видумувати нічого надзвичайного, а просто пошили спортивну форму в кольорах національного прапору. Вийшло яскраво і нетривіально
Великобританія
Після експериментів від Стелли МакКартні британці вирішили повернутись до традицій і обрали класичний шик
Традиції вже другу Олімпіаду поспіль взявся втілювати Бен Шерман, що одягнув атлетів у казуальні сині пальта, під якими гордо виднівся Union Jack на в’язаних светрах. Образ стильно доповнювали такі ж в’язані шапки з помпонами і однотонні коричневі рукавички.
Німеччина
Національна команда Німеччини продовжує багаторічну співпрацю з компанією Adidas, що розробила досить лаконічне вбрання з акцентом на жовто-чорну гамму.
Червоному кольору німецького прапору залишили місце на аксесуарах – шапках і масках (тепер незамінний атрибут будь-якого образу).
Фінляндія
Фіни вбрались у сірий тотал-лук, але не пройшли непоміченими Олімпійським подіумом
Як зазначали в Олімпійському комітеті, цей колір символізує сувору арктичну зиму і хмарну морозну погоду; а втілити цю ідею доручили місцевому брендові Icepeak, що базується в Лахті і дбає про тепло і комфорт делегатів і атлетів вже не перший Олімпійський сезон.
Чехія
Форма чеської команди виглядала досить строкато, але тим не менше, стильно. Чергова цікава і небанально варіація на тему білого-червоного-синього у актуальному нині стилі петч-ворк
Угорщина
При відносній простоті своєї форми (білий верх-чорний низ), угорська збірна вдало підкреслила свою ідентичність аксесуарами, підібравши шапки, шарфи і рукавички (а також маски) приємного бірюзового відтінку аби “лук” гармонійно поєднувався з кольорами національного прапору
Іран
Схожа кольорова гамма і у збірної Ірану (не дивно, атже ті ж кольори на прапорі), але акцент зроблений на орнаменті. Дивиться виграшно, погодьтесь
Колумбія
Південноамериканська країна зробила ставку на національний одяг і не прогадала: традиційні руани благородного бордового кольору виглядали дуже самобутньо і доречно. А колумбійський різновид сомбреро чудово доповнював образ!
Мексика
Під час виходу малочисельної команди Мексики багатьом згадався мультфільм “Легенда Коко” і фестиваль Santa Muerte – як невід’ємна частина мексиканської культури, що знайшла відображення на формі олімпійців.
Зверніть увагу, тематика торкнулась навіть рукавичок!
Американське Самоа
Острівна країна з дуже нечисельним представництвом і дуже нечисельною кількістю одягу повторила свій “лук” з літніх Олімпійских Ігор, незважаючи на від’ємну температуру у “Пташиному гнізді”
Південна Корея
Господарі минулої Білої Олімпіади виглядали “кульно” у прямому і переносному сенсі, атже їм не давав замерзнути відомий американський бренд спортивного одягу The North Face
У створенні форми для корейських олімпійців The North Face надихались орнаментами прапору, а також максимально екологічно підійшли до виготовлення і пошиву, використовуючи повторно перероблену сировину.
Швеція
Подібного вектору намагаються дотримуватись і шведи, які завжди були в авангарді боротьби за екологію та усвідомлене споживання. Принципи мінімалізму і технологічності лежать в основі підходу до вибору олімпійської уніформи також.
Шведи, які багато років лишались вірними своїм торговим маркам, вирішили вдруге звернутись до японського бренду Uniqlo, що розробляв лінію одягу до літньої Олімпіади у Токіо. І, очевидно, прийшовся до смаку як спортсменам, так і вболівальникам.
Україна
“Last but not least”. І звісно що, ми не могли обділити увагою нашу збірну – і не тому що це наша збірна, а тому що форма дійсно доволі симпатична (і це відмітили багато хто з оглядачів). Етнічний візерунок, що дублюється й на в’язаних на аксесуарах, додає затишності і тепла, принаймні на вигляд. І дуже личить нашим спортсменам!