Фейт Кіп’єгон сьогодні в чудовому стилі виграла фінал на 1500 метрів у жінок, у чоловічому стіпльчезі ми бачили битву між Ламеча Гірма та Софіаном Ель Баккалі, яку виграв мароканець. Ми стали свідками сенсаційної перемоги молодої американки Лаулауги Таусаги в метанні диска, всі разом дивувалися вильоту Олімпійського Чемпіона та Чемпіона Світу у бігу на 800 метрів уже в першому раунді, та переживали за українських спортсменів.
Але всі ці історії сьогодні були чимось на кшталт прем’єри хороших документалок в один день з прем’єрою останньої частини “Месників”. Тільки месник був один.
Джанмарко Тамбері до вчорашнього дня, мав у своїй колекції все – титул Олімпійського чемпіона, Чемпіона Європи на стадіонах і у приміщеннях, Чемпіонат Світу у приміщеннях, двічі перемагав у загальному заліку ДІамантової Ліги, не вистачало лише одного трофею. І нарешті, сьогодні він його здобув. Причому здобув відносно без проблем, тому що лише на 2.25 випадково один раз він збив планку, а далі все пішло як по маслу, і італієць став єдиним стрибуном у секторі, який осилив 2.36 з першої спроби, що йому і принесло титул Чемпіона Світу.
BUDAPEST, HUNGARY – AUGUST 22: Gold medalist Gianmarco Tamberi (Photo by Christian Petersen/Getty Images for World Athletics)
Розказувати, що було далі – немає сенсу, тому що Тамбері робив те, що вміє найкраще – шоу! І це шоу було феноменальним, хвиля на трибунах, цілий сектор тіфоззі, синхронні оплески всім стадіоном і коло пошани, чи п’ять кіл пошани, ніхто уже не рахував. Ми чекали на Тамбері у мікст-зоні майже 2 години, як вдало сказав наш американський колега – “Певно немає на цьому стадіоні людини, з якою ти не поспілкувався”. Бо так воно і було, і якби журналістів було в 3 рази більше, Джанмарко давав би коментарі до 4 ранку, без проблем.
Другим сьогодні став Джувон Гаріссон, який на цьому Чемпіонаті виступає лише у висоті, а трійку призерів замкнув уже п’ятиразовий, і тим самим найтитулованіший стрибун в історії – Мутаз Баршим. Для українців Олега Дорощука та Андрія Проценка цей фінал став провальним. Олег ледь не завершив змагання на стартовій висоті, а Андрій не зміг підкорити базові для себе 2.29…
Невдалим цей день також став для Анни Рижикової та Вікторії Ткачук, які зупинилися на стадії півфіналів у довгих бар’єрах, для виходу у фінал потрібно було вибігати з 54 секунд, чого у цьому сезоні українки не робили. Не вдалось і у Будапешті. Анна в підсумку 10, Вікторія 17.
Щодо інших подій, то як я вже написав на початку – вони всі відійшли на другий план. Хоча по відношенню до таких легенд світового стаєрського бігу, як ФейтКіп’єгон та СофіанЕльБаккалі, це звучить якось дивно. Кенійка свій фінал виграла досить легко, з перших метрів очолила пелотон, і з цієї позиції посунути її не вдалося, СіфанХассан, яка на папері була найсерйознішою конкуренткою для Фейт, почала спринтувати надто пізно і закінчила забіг лише третьою.
BUDAPEST, HUNGARY – AUGUST 22: Faith Kipyegon of Team Kenya r(Photo by Christian Petersen/Getty Images for World Athletics)
У стіпльчезі нас чекала битва між Чемпіоном Світу 2022 року ЕльБаккалі, та свіженьким світовим рекордсменом з Ефіопії – ЛамечаГірмою. І це дійсно була дуель, у які всі інші боролися лише за бронзу. Мароканець виявився більш готовим до цього чемпіонату, і його на його ривок за 250 метрів до фінішу, Ламеча відповіді не найшов..
BUDAPEST, HUNGARY – AUGUST 22:(Photo by Stephen Pond/Getty Images for World Athletics)
Дуже драматичним останнє коло стало для двох кенійців. АбрахамКібівот за 300 метрів до фінішу мав дуже велику перевагу над четвертим ЛеонардомБеттом, також з Кенії. Але третя з кінця перешкода стала для нього проблемною, Абрахам перечепився і дуже болюче впав, сильно роздер собі руку, і втратив дуже багато часу. Його співвітчизним наздогнав Кібівота і міг спокійно його обійти, та виграти бронзу. Але Леонард оглянувся, і побачив що позаду нікого немає, і два кенійці мають запас у кілька секунд над переслідувачами, тому далі до фінішу він побіг поряд з партнером, і не став його обганяти на останніх метрах, хоча очевидно був значно швидшим, ніж травмований Кібівот. Фейр Плей, такий яким він має бути. Браво.
А ще сьогодні вперше за 10 років на подіум Мундіаля не піднялася СандраПеркович у метанні диска, і другий рік поспіль ВалеріАлман програє золото Чемпіоната в передостанній спробі. На цей раз вона поступається молодій партнерці по збрній США – ЛаулазуТаусазі. А ще на 800 метрів вже у забігах були сенсації, а ще КендраГаріссон на 100 з бар’єрами показала найкращий результат сезону у світі, але якщо чесно, вже зовсім немає сил про це писати. Всі сили забрав італійський, напівголений месник, і Чемпіон Світу в стрибках у висоту, ДжанмаркоТамбері.
До завтра
Віталій Волочай, спеціально для Sporthub.Media з Будапешта