Published on
Французькі гірськолижні і рекреаційні курорти Куршавель та Мерібель надзвичайно популярні у світі, сюди приїздять на всю зиму, тут проводять чемпіонати Великобританії по гірськолижному спорту, тут щороку проходять етапи Кубків Світу, але ми ці курорти знаємо трохи з іншої сторони.
Не дивлячись на те, що доїхати в Мерібель чи Куршевель досить просто з Альбервілю, чи навіть з Ліону (дорога на авто займає приблизно дві години), ці курорти завжди були популярними серед російських і відповідно українських еліт, тому що тут є маленький аеропорт. Такий в який не літає Wizzair чи Ryanair, такий який може приняти приватні літаки та круглий рік їх приймає. Куршевель це курорт не про спорт, і не про лижі. Для богемної тусовки з боліт та й будемо чесними, з Києва – це ресторани, бари, шопінг і символ фешенебельного життя. І це до речі величезний плюс для тих, хто любить кататися на лижах, тому що тут просто ідеальні умови для катання, сотні кілометрів трас, і вся ось ця богема, яка прокидається о 15.00 немає жодного діла, до того що відбувається на спусках. Тому людей на спусках не так багато, як у пересічному альпійському курорті.
Жити тут дійсно дорого, як і харчуватися. Найдешевший готель в Куршевелі, на час чемпіонату світу, який вдалось знайти на букінгу коштував від 450 євро за ніч. Звичайно, на ці два тижні сюди зі всього світу прилетіло багато спортсменів, преси і представників спонсорів та й просто вболівальників, тому певно ця ціна не дуже показова, але зазвичай ті, хто приїздять сюди, щоб побухати – десь стільки й платять.
Правда, якщо трохи подумати, і знайти маленький готельчик за 20 кілометрів від Куршевелю, від якого йде прямий підйомник в гору, то можна жити за 70 євро в день, тобто за гроші, за які ви не завжди у Буковелі знайдете собі місце. Саме так і робить преса, яка працює на Чемпіонаті Світу з гірськолижного спорту.
Акредитація на чемпіонат дає неймовірні бонуси, і головний з них – це безплатний скі-пас на всі підйомники Куршевелю та Мерібелю, та можливість оглядати траси змагань, безпосередньо перед стартом, фактично разом зі спортсменами. І насправді це надважливий елемент. Розуміння того, де найскладніші сегменти, чому горби та освітлення на трасі так сильно впливає на швидкість спортсменів, і не тільки це. Телевізійна картинка ніяк і ніколи не зможе передати кут під яким несуться спортсмени, коментатор, який працює віддалено не зможе пояснити детально свому глядачеві, який сьогодні сніг, і чому саме спортсменів зносить з траекторії, допоки сам не спробує просто спокійно проїхати по трасі перед стартом. Саме тому, я щиро заздрю італійцям, австрійцям, німцям, французами та швейцарцям, бо телевізійних програмах цих країн трансляції розпочинаються раніше, ніж на міжнародному Євроспорті. На ZDF, Rai чи ORF працюють колишні суперзірки цього виду спорту, Олімпійські Чемпіони та Чемпіони Світу, які дуже детально пояснюють і розповідають про сніг, про трасу, про складність, про погодні умови та про інші надзвичайно важливі речі у такому складному виді спорту.
Дійсно шкода, що в Україні гірськолижний спорт не є, та й не може бути популярним, хоча давайте будемо чесними, аматорів які займаються цим видом спорту, та просто катаються на лижах згори до низу у нас набагато, в сотні разі більше, ніж тих хто на бігових лижах бігає по долині, або займається біатлоном на вихідних. Але ми таки маємо своїх представників на Чемпіонаті Світу, що не може не тішити.
29-річний Іван Ковбаснюк з Красії стартував уже на свому шостому чемпіонаті, і після свого 14 місця у комбінації на Олімпіаді у Пекіну, тут Іван також розраховував потрапити мінімум у двадцятку найсильніших. На жаль, у слаломній спробі наш спортсмен потрапив у відпрацьований сніг, і фінішувати не зміг. Але компенсував втрачене вже на дистанції Супергіганту, який він закінчив на найкращому для себе 43 місці. Хоча на папері цей результат не видається хорошим, але насправді на надзвичайно складній трасі l’Eclipse, пронестися з середньої швидкістю 91 км на годину, і фінішувати – то вже було завдання надто складне для багатьох. Домінік Паріс з Італії, Атле Лі Макграт з Норвегії, Бродерік Томпсон з Канади, та ще семеро спортсменів сьогодні до фінішу взагалі не дісталися.
Чемпіоном Світу, досить сенсаційно став канадський гірськолижник Джеймс Кроуфорд, який на одну соту секунди випередив суперфаворита, Александра Аамодта Кілде з Норвегії. Бронзу завоював уродженець Куршавелю, Алексіс Пінтуро, для котрого ця нагорода стала вже другою на чемпіонаті. У вівторок франуз на радість місцевим фанатам виграв золото у комбінації.
Жінки, які змагаються у сусідньому Мерібелі, до якого 15 хвилин на авто, або ж 10 на лижах, також розіграли уже два комплекти нагород, і два золота поїхати до Італії. Федеріка Бріньоне виграла змагання в комбінації, а Марта Бассіно стала чемпіонкою світу в Супергіганті.
Чемпіонат продовжиться в суботу та неділю двома швидкісними спусками, і ми проводжуємо для вас його висвітлювати в телеграм-каналі White Circus, та у щоденних однойменних подкастах, тому підписуйтесь, дивіться Чемпіонат Світу з гірськолижного спорту, та займайтесь цим чудовим видом.
You must be logged in to post a comment Login